Kol ve Bacakları Aynı Anda Çalıştıran Egzersizler

Hem kol ve hem de bacaklarınızı çalıştırarak bir taşla iki kuş vurmak ister misiniz? Çok az bir zamanınızı alacak olan bu hareketler ile birden fazla kasınızı harekete geçirebilirsiniz.

Jumping Jacks With Overhead Dumbbell Press

Jumping Jacks With Overhead Dumbbell Press

Her iki elinize de ağırlıklarınızı ya da yoksa küçük su şişeleri alın. Ayaklar bitişik konumda ayakta harekete başlayın. Avuç içleri ileriye bakacak şekilde omuzun üstünde kaldırılırken ayaklar da zıplayarak yana doğru açılır. Geriye atlayıp başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Overhead Triceps Pulses

Overhead Triceps Pulses

Ellerde yine ağırlık ya da su şişelerimizle ellerimizi başımızın üzerinden 90 derece olacak şekilde kaldırıyoruz. Sağ bacağımızı ön çapraza dizler hafif kırık olacak şekilde sol dizimiz de yere doğru dizden kırık şekilde vücudumuzu alçaltıp elimizdeki ağırlıkları indiriyoruz, kaldırıyoruz. Hareketi 1 dakika tekrar edip diğer bacağınıza geçin.

Squat Press and Twist

Squat Press and Twist

Ellerde ağırlıklarımız, bacaklar omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde ayakta pozisyonumuzu alıyoruz. Ayak parmaklarımız öne doğru bakacak. Dirsekler kırık olacak şekilde kulak mememize yakın bir şekilde kollar yukarı doğru kaldırılır. Squat hareketi yaparken sağ ayak topuğu ile sola doğru twist, başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar squat yapıp bu sefer sol topuğunuz ile sağ tarafa twist yapın. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Superman to Shoulder Pullback

Superman to Shoulder Pullback

Yere yüz üstü yatın, ayaklarınızın arasına pilates topu ya da top yerleştirin. Kollarınızı avuç içleri aşağı bakacak şekilde dirsekler hafif kırık kulaktan uzak bir pozisyonda yerleştirin. Nefes alın ve kolları ve bacakları superman hareketi şeklinde yukarı kaldırın. Topu kaldırdığınız zaman kollarınızı yana getirin ve tekrar öne götürüp başlangıç pozisyonuna geçin. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ