Gündem

The Monster Project - Çocukların Çizimleri Sanat Eserlerine Dönüşüyor

The Monster Project ile Teksas'ta ilkokul öğrencisi çocukların çizimleri, profesyonel sanatçılar ile büyük eserlere dönüşüyor.
11 Mart 2018,   0 Yorum
The Monster Project - Çocukların Çizimleri Sanat Eserlerine Dönüşüyor

Çocuklar özeldir ve hayal güçleri inanılmazdır. Onlarla biraz zaman geçirip konuşup ve onları gerçekten dinlediğiniz zaman hiç tahmin edemeyeceğiniz bir dünyaları vardır.

The Monster Project, Teksas’ta çocukların kendi hayal güçlerinin güçlerini görüp, kendilerini tanıyabilmeleri için bir projedir. Bu projede, ilkokul öğrencileri ile 100 profesyonel sanatçı beraber çalışıyor. Çocuklar kendi hayal güçlerindeki canavarı çiziyorlar. Sonrasında da sanatçılar kendi sanatsal tarzları ile daha detaylı şekillendirip çocuklara da bu şekilde yeni sanat tekniklerini öğretebiliyorlar.

The Monster Project 1

Kendilerini ise şu şekilde ifade ediyorlar:

"Öğrencilerle işbirliği yaparak ve hayallerindeki ilhamlardan yararlanarak, fikirlerinin değerini anlamalarına ve kendi zihinlerinin potansiyeli konusunda kendilerini heyecanlandırabilmelerine yardımcı olmayı umuyoruz. Yaratıcılık birçok biçimde ortaya çıkıyor ve paylaştığımız dünyaya dair kendi benzersiz algılarını keşfetmelerini teşvik etmeyi umuyoruz. Ve biz buna rağmen, onlara meşru bir kariyer yolu olarak sanat kavramını tanıtmak istiyoruz."

The Monster Project 2

The Monster Project 3

The Monster Project 4

The Monster Project 5

The Monster Project 6

The Monster Project 7

The Monster Project 8

The Monster Project 9

https://themonsterproject.org/monster-gallery/ adresinden çizimlerin devamını görebilirsiniz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Hafta Sonları!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın