Koşu Bandı ile Kilo Verme

Kilo vermeye karar verdiğimizde sağlıklı beslenme düzenine geçtiğimiz gibi bir de hayatımıza hareket ve spor dahil ederiz. Etkili bir şekilde kilo verebilmek için kardiyo çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Yapabileceğimiz kardiyo çalışmalarından bir tanesi koşu bandı kullanmaktır.

Koşu Bandını Neden Tercih Etmeliyiz?

Elbette önemli olan bir şekilde yürüyüş yapmaktır. Koşu bandı sayesinde yapacağınız yürüyüş sayesinde yürüme hızınızı dengeleyebilirsiniz. Bu şekilde de yaktığınız kalori çok daha net bir şekilde hesaplanır.

Koşu bandı ile hem kilo verme sürecinizi hızlandırıp hem de kolesterol, kalp ve damar sağlığınızı da kontrol altında tutmayı başarırsınız.

Koşu Bandı

Koşu Bandı ile Etkili Nasıl Kilo Verilir?

İlk defa başlayacaklar için kolay bir egzersiz ile başlangıç yapabilirsiniz. 20 dakika ya da 30 dakikalık bir sürede yürüme ya da yavaş tempo koşu tercih edebilirsiniz.

Belirli bir süreden sonra vücudunuz spor programına alışmaya başladıktan sonra eğimler eklemeye başlayabilirsiniz. Eğimle çalıştığınız süreçte de hızınızı aynı şekilde tutmaya çalışın. Yavaşlamayın. 30 dakika çalışma ile devam edebilirsiniz.

Yavaş yavaş egzersiz sürenizi artırın.

Daha etkili bir şekilde kalori ve yağ yakmak için iyice alıştıktan sonra egzersiz programına aralıklar koymaya başlayabilirsiniz. Örneğin 10 dakika ısınmadan sonra 30-60 saniye çok hızlanıp; 60-90 saniye tekrar yavaş tempoya geçip sonra da tekrar hızlanabilirsiniz. Sürenizi de ısınma ve soğuma dahil 45 dakika tutabilirsiniz.

Kilo Verme

Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılmaktadır?

Eğimsiz ve düz yürüyüşlerde yarım saatte yaklaşık 300 kalori yakabilirsiniz. 40 dakikanın yarısını yürüyerek yarısını da koşarak yaptığınız egzersizlerde ise 450 kalori civarında kalori harcamanız mümkündür.

Koşu Bandı ile Kaç Gün Çalışmak Gereklidir?

Sadece kilo verme sürecinde değil aslında tüm yaşamımız boyunca haftada en az üç gün ya da dört gün spor olmalı… Kilo verme sürecinde de aynı şekilde başta haftada dört gün ile başlayıp diğer zamanlarda ne kadar fazla yaparsanız o kadar hızlı bir şekilde kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda interval çalışmayı daha hızlı yağ yakmak için nasıl çalışmanız gerektiğini izleyebilirsiniz:

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ