Bacak İnceltme Hareketleri

Yaz gelmeden sıkı, ince ve selülitsiz bacaklara sahip olmak kim istemez ki? Bunun için hem beslenmemize dikkat edip hem de egzersiz planlarımıza hızlı başlamamız gerekiyor...

Bacak inceltmek için aşağıdaki uygulayabileceğimiz egzersiz hareketlerinin yanında bir yerden bir yere giderken yürümeyi tercih etmek ya da merdivenleri kullanmak, yoga yapmak gibi aktiviteleri de hayatınıza katmak ve sağlıklı beslenmek işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Gelelim yapabileceğimiz hareketlere;

Lunge Hareketi:

Lunge Hareketi

Ayakta dik bir şekilde dururken bir ayağınızı öne doğru getirin ve geride kalan ayağınızı geriye doğru esnetin. Dizler yere değmeyecek pozisyonda bir iki saniye bekleyin. Daha sonra diğer bacağınıza geçin. 3 set 15 tekrar ile bacaklardaki selülit oluşumunu da engellenmiş olursunuz.

Sumo Squat:

Sumo Squat Hareketi

Dik bir şekilde ayakta iken ayaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla olacak şekilde iki yana açın. Yavaşça oturur şekilde aşağıya inin, bir iki saniye bekledikten sonra başlangıç pozisyonuna dönün. 3 set 15 tekrar ile çalışabileceğiniz bu hareketle iç bacaklarınızı çalıştırmış olursunuz. Selülit oluşumunu engeller. Kalça için de etkili bir harekettir.

Side Lunge Hareketi:

Side Lunge Hareketi

Ayaklar bel hizasına kadar açılır. Sonra sağa doğru eğilin ve vücudunuzu yere doğru eğin. Vücudun üst kısmının dik olmasına özen gösterin. Bacaklardan güç alarak ilk pozisyonunuza dönün. Hareketi diğer ayağınızla devam edin. 3 set 15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz.

Bridge Hareketi:

Bridge Hareketi

Yere sırtüstü uzanın ve ayaklarınızı yere doğru kırın. Karın kaslarınız sıkılı şekilde kalçanızdan itibaren vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. 3 set 15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu hareketle bacak ve kalça bölgenizi çalıştırmış olursunuz.

Fire Hydrant Hareketi:

Fire Hydrant Hareketi

Yerde ellerinizin ve ayaklarınızın üzerinde durun. Elleriniz omuz hizasında ve genişliğinde ,dizler ise kalça altında ve 90 derece olmalıdır. Sırt dik , karın kasları kasılı, kalça sabit bir şekilde sağ kalça vücudun sağ tarafına kaldırılır, sağ diz kalça seviyesine gelene kadar esnetilir. Sağ diz yere değmeyecek şekilde yere indirilir. Diğer bacak için de tekrar yapılır. Bu sayede hem karın kasları hem kalça hem de dış bacak kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Standing Leg Raise Hareketi:

Standing Leg Raise Hareketi

Ayakta düz ve dik bir şekilde pozisyon alın. Eller kalçada olacak şekilde, dizler bükülmeden sağ ayağınızı sağ dizinizi bükmeden yana doğru havaya kaldırın. Vücudunuzun dikliğini bozmamaya özen gösterin. Hareketi bir bacak ile bitirdiğinizde diğer bacağa geçin. 3 set 10 tekrar yapabilirsiniz. Bacak ve kalça bölgenizi çalıştırıp sıkılaşmasını sağlar.

Daha fazla yağ yakmak istiyorsanız, yapacağınız egzersizlere ağırlık da ekleyebilirsiniz.

 

Bonus videomuz:

 

 

Bol Sağlıklı ve Sporlu Günler !

Yorumlar

 1. Diyet Uzmanı

  Diyetisyen seçerken dikkat edilecekler;
  - Diyetisyenin tıp merkezinde, hastanede ya da kurumsal ofisinde hizmet verip vermemesini göz önünde bulundurun.
  - Diyetisyeninizin diplomasını görmek isteyin.
  - Diyetisyeninizin hangi alanda uzman olduğunu, seminerlere ya da eğitimlere katılıp katılmadığını öğrenin.
  - Yıllardır bu işi yapan diyetisyenleri tercih edin.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ