Spor Yapmayı Alışkanlık Haline Getirmek

Spor sırasında salgılanan endorfin hormonu kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kendimize güvenimiz artar, daha pozitif oluruz, kaygılarımız azalır.

Mutlu olmak için Spor Alışkanlığı

Spor sırasında salgılanan endorfin hormonu kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kendimize güvenimiz artar, daha pozitif oluruz, kaygılarımız azalır. Bunu çevrenizde düzenli spor yapan kişilerde de hissedebilirsiniz.

Siz de onlar gibi olmak istiyor ama bir türlü başarılı olamıyorsanız birkaç önerim olacak. Öncelikle erken kalkın. Sabah erken egzersiz yapanlar günün diğer saatlerinde egzersiz yapanlara göre daha fazla alışkanlık kazanıyor. Üstelik erken uyanmak kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Her gece aynı saatte yatın, sabah da aynı saatte kalkmaya özen gösterin.

21 Günde Spor Alışkanlığı Kazanabilirsin.

Alışkanlıkların kazanılması her ne kadar 21 günde kazanılacak gibi görünse de kendinize 6 ay verin. Hem alışkanlığı edinmek hem de kendinizdeki değişimleri görmek için bu süreye ihtiyacınız var.

Bir arkadaşınızla beraber devam edin. Motivasyonunuz için ve arkadaşınızla beraber olacağınız için vazgeçmek daha zor olacaktır.

Düzenli spor yapabilmek için sağlıklı kaslara ihtiyacınız olduğundan kendinizi zorlamayın. Kendinize hedefler koyun ancak ulaşabileceğiniz hedefler olmalı. Kolay olanı yapın.

Spor Alışkanlığınıza Siz Karar Verin

Sizi hangi spor dalı mutlu ediyorsa onu deneyin. Nerede, ne zaman, nasıl egzersiz yapacağınıza siz karar verin. Özgürlüğünüz olsun.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ