Sağlıklı Yaşam ve Spor

Spor Yapmayı Alışkanlık Haline Getirmek

Spor sırasında salgılanan endorfin hormonu kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kendimize güvenimiz artar, daha pozitif oluruz, kaygılarımız azalır.
27 Eylül 2017,   0 Yorum
Spor Yapmayı Alışkanlık Haline Getirmek

Spor sırasında salgılanan endorfin hormonu kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kendimize güvenimiz artar, daha pozitif oluruz, kaygılarımız azalır. Bunu çevrenizde düzenli spor yapan kişilerde de hissedebilirsiniz.

Siz de onlar gibi olmak istiyor ama bir türlü başarılı olamıyorsanız birkaç önerim olacak. Öncelikle erken kalkın. Sabah erken egzersiz yapanlar günün diğer saatlerinde egzersiz yapanlara göre daha fazla alışkanlık kazanıyor. Üstelik erken uyanmak kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Her gece aynı saatte yatın, sabah da aynı saatte kalkmaya özen gösterin.

Alışkanlıkların kazanılması her ne kadar 21 günde kazanılacak gibi görünse de kendinize 6 ay verin. Hem alışkanlığı edinmek hem de kendinizdeki değişimleri görmek için bu süreye ihtiyacınız var.

Bir arkadaşınızla beraber devam edin. Motivasyonunuz için ve arkadaşınızla beraber olacağınız için vazgeçmek daha zor olacaktır.

Düzenli spor yapabilmek için sağlıklı kaslara ihtiyacınız olduğundan kendinizi zorlamayın. Kendinize hedefler koyun ancak ulaşabileceğiniz hedefler olmalı. Kolay olanı yapın.

Sizi hangi spor dalı mutlu ediyorsa onu deneyin. Nerede, ne zaman, nasıl egzersiz yapacağınıza siz karar verin. Özgürlüğünüz olsun.

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın