Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam için 7 Altın Kural

İyi beslenin – Egzersiz yapın – Stresi yönetin vs. İyi bir yaşam için 7 altın kuralı derledik!

Kaliteli ve iyi bir yaşam için hayatınızda hızlıca uygulamaya geçirebileceğiniz 7 altın kuralı derledik. Bunlardan sadece birkaçından yapacağınız ufak iyileştirmeler hızlıca etkisini gösterecektir. Unutmayın değişim istemekle başlar ve her gün yapacağınız %1'lik bir geliştirme sizi 2-3 aylık sürede o konuda %100 iyileştirir.

İyi ve kaliteli beslenin

Ne yersen osundur! Mümkün olduğunca paketlenmiş, rafine edilmiş ve işlenmiş gıdalardan uzak durun ve yiyeceklerinizin mevsim gıdalarından oluşmasına özen gösterin.

Beslenme ritminiz doğru olsun

Özellikle son yapılan araştırmalar gösteriyor ki devamlı bir yemek halinde olmamız çok gereksiz! Acıkmadıkça yemeyin. 3 ana 3 ara öğün yemek tamamıyla bir pazarlama aldatmacası. 

Düzenli şekilde egzersiz yapın

Hareketli olun. Yürüyüş yapın. Bunlara ilaveten haftada 2-3 kez kas gelişimini sağlayacak egzersiz yapın!

Stres yönetimi uygulayın

Biliyoruz kolay değil ama bunu yönetmek zorundasınız! Duygusal durumunuz neredeyse tüm fiziksel ve zihinsel hastalıklarda rol oynar. 

D Vitamini düzeyinize dikkat edin

Mortality yani ölüm riskinizi azaltmak için D vitaminine dikkat edin. En iyi yol güneşe çıkmak ancak güneşe çıkmanız bile yeterli olmayabilir. D vitamini önemli bir kanser savaşçısı! 

Uykuya dikkat 

Yeterince uyuduğunuzdan ve kaliteli bir uyku çektiğinizden emin olun. Yetereince ve kaliteli bir uyku almadığınızda metabolizmanız ve hormon üretiminiz etkilenir. 

Toksik çevrenizden kurtulun

Arkadaş, dost veya akraba farketmez. Sizi negatifliğe iten herkesten kurtulun. Kurtulmanız mümkün değilse minimumda görüşün!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ