5 Dakikada Kolayca Yapabileceğiniz 4 Pilates Hareketi

Ekipmana ihtiyaç duymadan istediğiniz yerde uygulayabileceğiniz 4 tane pilates hareketini sizler için derledik. Bu hareketler bacak ve basen inceltme ve şekillendirmenizi ertelememek için ideal hareketlerdendir.

Her Yerde Pilates!

Kimi zaman öyle bir yoğun programımız olur ki düzenimiz bozulur ve spor yapacak vakti ve motivasyonu bulamayız. Artık buna bahaneniz kalmadı. Aşağıda sizler için ayakta, istediğiniz yerde ve 5 dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz hareketleri derledik. Bu hareketleri 5 dakika mola vererek; ofisinizde, evinizde yada istediğiniz yerde; kendinizi daha iyi hissetmek, motivasyon ve konsantrenizi artırmak için uygulayabilirsiniz.

Ayrıca çok uzun zamandır bacak ve basen bölgenizi inceltmek ve şekillendirmek için çaba sarf ediyorsanız, günlük rutininize bu hareketleri ekleyerek istediğiniz görüntüye daha hızlı ulaşmayı sağlayabilirsiniz.

Ayakta Paralel

Bu hareketi yaparken hamstringlerinizin, baldırlarınızın ve kalça kaslarınızı çalıştığını hissedebilirsiniz. Bu hareket bacak ve basen bölgenizi inceltmek ve şekillendirmek için ideal bir başlangıç hareketi.

Dizi Geniş Biçimde Bükme

Tüm kalça, basen ve üst bacağınızın çalıştığını ve şekillendiğini hissedeceksiniz.

Duvardan Aşağıya Yuvarlanma

Özellikle ısınma için önerilen bu hareket ile omurganızı esnetiyor ve duruşunuzu düzeltiyor olacaksınız. 

Ayakta Pilates Hamlesi

Balansınıza katkı sağlayacak bu hamle ile basen ve baldırlarınızı şekillendiriyor buna ilaveten kalçanızın da esnediğini de hissediyor olacaksınız.

Bahane Yok!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ