Spor Yapmaya Başlamak Ve Devamını Getirmek İçin 5 Motivasyon Önerisi

Spor yapmak insan hayatı için oldukça önemli bir kavramdır. Peki hayatımızda sporun kalıcı olması için neler yapabiliriz. Gelin 5 motivasyon önerisini beraber inceleyelim.

Düzenli spor için nasıl motive olabiliriz?

İnsanın hem kilo vermek hem de sağlıklı bir vücuda sahip olabilmesi için düzenli olarak spor yapması gerekir. Spor yapmak insanı zayıflatmak ve fit olmak dışında psikolojik olarak da birçok katkı sağlar.

Özellikle psikolojik sorun yaşayan insanlar düzenli olarak yürüyüş yaptığı zaman olumlu sonuçlar alabilir. Spora başlamak istiyorsanız ve kalıcı olarak spor yapmak istiyorsanız motive olmanız gerekiyor. Düzenli olarak spor yaptığınız zaman hedefinize ulaşabilir ve istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. 

Peki, spora başlayıp ertesi gün bırakıyorsanız nasıl motive olabilirsiniz? Motive olmak için 5 öneri sunulabilir. Bunları uygulayarak sizler de kalıcı olarak spor yapabilir ve dilediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Spor motivasyon

1. Hayal Ettiğiniz Vücudu Düşünün 

Eğer motivasyonunuz sık sık düşüyorsa hayal ettiğiniz vücudu düşünün. Kendinizi olmak istediğiniz ve olamadığınız iki ayrı fizikle inceleyerek daha fazla motive edebilirsiniz. Her zaman kilo verdiğinizde nasıl göründüğünüzü düşünün ve motive olmayı asla bırakmayın.

Sahip olmak istediğiniz vücudu her gün hayal ederek spor yapmayı ihmal etmeyin. Kendiniz zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz kıyafetleri düşünün ve her zaman bu hedefe doğru yönelin. Hedefiniz doğrultusunda emin adımlar atın ve başarmak için her zaman çabalayın. Unutmayın hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanız kolay olmayacak. Fakat sonucu sizi inanamayacağınız kadar mutlu edecektir. Bu yüzden kendinizi her zaman olmak istediğiniz yerde görmek için çabalayın. Spora başladığımız andan itibaren kendi olmak istediğiniz fiziği hayal edin ve asla bırakmayın.

2. Telefonunuza Hatırlatmalar Ekleyin

Günlük hayatta kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın hatırlatma bölümüne spor ile ilgili küçük sözler ya da notlar yazarak kendinizi motive edebilirsiniz. Bu notlar sizi spor yapmaya teşvik edebilir ve anında bulunduğunuz yerden kalkarak spora başlayabilirsiniz.

Telefonunuza uygulama indirerek de bu hatırlatmaları yapabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok program ve uygulama spor yapmanızı teşvik edecek motivede oluyor. Dilerseniz o programları indirerek, günlük spor programınızı belirleyebilir ve o takvim doğrultusunda spor yapabilirsiniz. Her hatırlatma geldiğinde alarm çalarak sizi spor yapmaya teşvik edebilir.

3. Spor ile İlgili Ekipmanları Temin Edin

Eğer kalıcı olarak spora başlamak istiyorsanız gerekli ekipmanları temin etmeniz gerekiyor. Sporda kullanacağınız malzemeler ile motiveniz daha da artabilir ve spor yapmayı bırakmadan devam ettirebilirsiniz. Çünkü spor aletleri sizi daha da motive eder ve spor yapmaya teşvik eder. Bu yüzden kesinlikle almış olduğunuz spor malzemelerini göz önünde bulundurarak, spor yapmaya her zaman aklınıza getirebilirsiniz. Spor konusunda her zaman kendinize öz güven duyarak emin adımlarla ilerlerseniz, motivenizi asla kaybetmezsiniz.

4. Spor Yapan Kişilerle İletişim Kurun 

Günlük hayatta spor yapan kişilerle iletişim kurarak spora kendinizi daha fazla teşvik edebilirsiniz. Spor yapan kişilerle konuşarak ve onlarla gerekli spor hakkında bilgi alışverişi yaparak motivasyonunuz yüksek tutabilirsiniz. Spor yapan kişiler her zaman sizi teşvik eder ve motive olmanızı sağlar. Sizler de bu kişilerle konuşarak motivasyonunuzu yüksek tutabilir ve spora kendinizi daha adapte edebilirsiniz. Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilir, sporu daimi olarak devam ettirebilirsiniz.

5. Spor Salonuna Kayıt Yaptırabilirsiniz 

Kalıcı olarak spor yapmak istiyorsanız spor salonu ile anlaşma yapabilirsiniz. Bu yüzden günlük olarak spor salonuna gitmeniz gerekebilir ve bu sizi oldukça teşvik edici bir durumdur. Kaliteli ve güzel bir spor salonu sizin için oldukça idealdir. Spor salonu ile yapacağınız anlaşma sonucunda, gerekli planlamayı alır ve bu planlama doğrultusunda spor yapabilirsiniz. 

Sağlıklı güzel ve fit bir vücut için spor yapmak şarttır. Sizler de spor yapmayı asla ihmal etmeyin ve ertelemeyin. Geçen zamanı iyi değerlendirin ve kendi vücudunuzu sevin.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aerobik

Cardio

Crossfit Salonları

Crosstraining

Crunch

Fatburning

Fitness Salonları

Yüzme Havuzlu Salonlar

Zumba Salonları

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ