Yeni Spor ve Aktivite Merkezi - 45. Hafta

Sports&Merits üyeliğiniz ile kullanabileceğiniz spor ve aktivite merkezi sayısı; bu hafta Kadıköy'de ağımıza eklenen merkez ile daha da arttı. Yeni aktivite merkezi ve yapabileceğiniz aktiviteler yazımızda...

Gösteri Sanatları Merkezi

Kurucusu Selim Taylan Ertuğrulun ağzından:

"Gösteri Sanatları Merkezini kurarken hedefimiz; Türk tiyatrosuna hem yeni bir tiyatro hemde tiyatronun bir çok unsurunu içinde barındıran zengin içerikli bir sanat atölyesi kazandırmak. Biliyoruz ki tiyatronun da tüm sanat dallarında olduğu gibi kendine has dili ve anlatım biçimi var. İşte bizde bu zenginlikten faydalanarak; hayata, insana, özellikle de yaşadığımız topluma dair dikkatimizi çeken her noktayı kendi dilimizle vurgulamak istiyoruz. Bunu yaparken de günümüz toplumunda gelişen duyarsızlığa karşı bütün evrensel değerlerin üstünlüğünü savunuyoruz."

Gösteri Sanatları Merkezinde her hafta sonu oynanan; aşağıdaki kukla tiyatrosuna çocuğunuzu götürmenizi şiddetle tavsiye diyoruz.

  • Bremen Mızıkacıları - Dostluğa, arkadaşlığa dair bir masalın oyunlaştırılmış hali. Oyun çocukların masal dinleme ve oyun izleme etkinliklerini bir arada yapabilecekleri kurguya sahip bir kukla oyunu.
  • Orman Masalı - Çocukları hayvanların masalsı dünyasında küçük bir yolculuğa çıkartıyor. Oyunda çocuklar orman hayatına bir de hayvanların gözünden bakıyorlar. Oyun çocukların hayvan sevgisi ve çevre bilinci ile ilgili duyarlılıklarını arttırmayı hedefleyen bir kukla oyunu.

Oyunlardan sonra kukla atölyesinde çocuklarla birlikte kağıttan bir kukla  ve drama çalışması aktiviteye dahildir.

Gösteri Sanatları Merkezini İncele

Bir diğer yazımız olan "Yeni Spor Merkezi - 44.Hafta" adlı yazımızda da geçen hafta ağımıza katılan tesisleri inceleyebilirsiniz.

Bol Sağlıklı Sporlu Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ