Sağlıklı ve Aktif Yaşam Süren 5 Ünlü Türk Kadını

Sağlıklı bir şekilde hayatı devam ettirmek günümüz için çok kolay değil. Ancak bunu yapmayı başaran ve sürekli olarak göz önünde olan insanlarda var. Özellikle bazı kadınlar bunu çok güzel bir şekilde yapabiliyorlar. Hem iş hayatında hem de sağlıklı yaşam alanında aktif olan 5 ünlü Türk kadınını sizler için hazırladık.

Eda Taşpınar

Eda Taşpınar

Yaz ayları ve kavruk ten denildiği zaman ülkemizde akla gelen ilk isimler arasında her zaman Eda Taşpınar gelmektedir. Cemiyette önemli bir yere sahip olan Eda Taşpınar; 1 Mayıs 1980 doğumlu yani hali hazırda 40’lı yaşlarına adım atmak üzere ancak hem sağlıklı yaşam konusunda dikkatli olması hem de sürekli olarak spor yapması onun daha genç görünmesini sağlıyor. Yaz dönemi gelip tatil serüveni başlıyorsa tatile en erken başlayıp en son bitiren insanlar arasında da yine kendisi yer alıyor. Kışın sürekli olarak koşması ve salonda spor yapması yaz aylarında da bol bol yüzmesi ve yediklerine dikkat etmesi onu özel kılan etmenler olarak öne çıkıyor.

Ebru Şallı

Ebru Şallı

Ülkemizde pilates denildiği zaman aklımıza çoğu zaman Ebru Şallı geliyor. Bir dönem TV ekranlarında sık sık pilates dersleri veren Ebru Şallı da sağlıklı yaşam konusunda kırmızıçizgileri olan birisi olarak dikkat çekiyor. Düzenli olarak spor yapması ve sağlıklı yaşamayı benimsemesi onun aslında hayat felsefesini de anlatıyor. 

42 yaşında olan Ebru Şallı 1995 ve 2003 yılları arasında mankenlik yaptı. Gençlik döneminin başından bu yana sağlığına dikkat eden aktif olarak yaşam süren kadınlarımız arasında yer alıyor.

Canan Karatay

Canan Karatay

Listemize Canan Karatay hocayı almasak herhalde ona karşı büyük bir hata yapmış olurduk. Birisi sağlık ve aktif yaşam mı dedi? O halde kesinlikle orada Canan Karatay hakkında konuşmak gerek diye düşünüyorum. 

1943 yılında dünyaya gelen Karatay sürekli olarak gençlere tavsiyeler veriyor. Sağlıklı ve aktif yaşam konusunda kitaplar da yazan Karatay sağlıklı beslenme ile alakalı çok sayıda gündem olan paylaşımda yapıyor. 80’li yaşlarına yaklaşan Karatay aktif olarak çalışma hayatına da devam ediyor. Elbette sağlıklı yaşamak ve aktif bir şekilde hayatın içerisinde kalmak onun için son derece önemli.

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan

Kendisi pek çok estetik ameliyat olsa 1946 yılında doğduğunu ve halen daha aktif sanat hayatına devam ettiğini söylemekte yarar var. Türk sanatı ve Türk müziği için son derece önemli bir isim olan Ajda Pekkan 70 yaşını aşmış aktif olarak sanat hayatına devam eden ender isimler arasında yer alıyor.

Bu yaşta harika bir fiziğe sahip olan ve bunu da spor ve sağlıklı yaşam ile başaran isimler arasında da yer alıyor. Özellikle yaz aylarında çok sık konserler veren ve bir hayli yoğun tempoda çalışan Ajda Pekkan bu konuda kesinlikle yaşayan efsaneler arasında yer almaktadır.

Songül Karlı 

Songül Karlı

Songül Karlı bir dönem evlilik programları ile gündeme gelmişti. Uzunca dönem ekranlarda olan güzel sunucu günümüzde çok fazla TV ekranlarında görünmese de sağlıklı yaşama önem veren isimler arasında yer alıyor.

1973 yılında ve 50’li yaşlarına yaklaşan birisi olan Songül Karlı fit hali ile dikkat çekiyor. Düzenli olarak koşan ve spor salonuna da sık sık giden ünlüler arasında yer alıyor. Zaten fiziğine bakıldığı zamanda bunu yakından görebilirsiniz. 

Türk kadınları arasında sağlıklı yaşama ve aktif hayatına devam eden 5 kadını sizlerle buluşturduk.

Yorumlar

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ