Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri 7 Adet

Sporun mutluluğunu bir an olsun bile kaybetmemeniz için evde yapılabilecek spor hareketlerini sizler için derledik.

Hayatımızın birçok alanında yoğunluktan dolayı bazı hayallerimizi, aktivitelerimizi aksatabiliriz. Spor da bu çalışmalardan biridir. Yoğun iş temposunda bazen kayıt olduğumuz spor salonları dahi bizim için gidilmesi zor dağlara dönüşebilir. Durum böyle olunca spordan da uzak kalırız. Biz de Sports & Merits ekibi olarak bu yazımızda size evde yapılabilecek spor hareketleri derledik. Basit fakat bir o kadar da etkili olan bu hareketler ile sporu her daim bünyenizde hissedebileceksiniz. Sporun mutluluğunu bir an olsun bile kaybetmemeniz için hareketleri listelemeye başlıyoruz.

1. Çömelme Hareketi

Ege semalarından çıkma spor hareketi olan çömelme hareketi kalça ve bacak kaslarını ortak bir biçimde çalıştırdığı için evde yapılabilecek iyi spor hareketlerinden biridir. Özellikle bayanların spor salonlarına gidemedikleri zaman 8 tekrar biçiminde yapmaları iyi olacaktır.

2. Dizler Üstünde Şınav

Spor hareketleri denince akla ilk gelen çalışmalardan biri olan şınav ev içerisinde yapılabilecek kolay uygulamalar arasında yer almaktadır. Burada tekrar sayısı kendinizin yapabileceği şekilde olmalı, ister 10 tekrar ister 30 tekrar şeklinde dizayn edilmelidir.

3. Mekik Çekmek

Mekik çekmek sporun insan hayatından var olduğundan beri beliren çalışmalar arasında yer almaktadır. Özellikle karın kası gelişimini destekleyen bu hareket evde yapılabilece faydalı spor hareketleri arasında yer almaktadır. Mekik çekerken hareketlere dikkat edilmeli, doğru bir şekilde çalışmalar dizayn edilmelidir. Bunun için seçtiğimiz videomuzu izlemeli bu videodaki biçimi ile mekik çekmelisiniz.

4. Superman Hareketi

Superman hareketi isminden de anlaşılacağı gibi tam bir süper kahraman hareketidir. Hareketi gerçekleştirirken kendinizi gururlu hissedeceğiniz bu çalışma tüm beden kaslarını çalıştırır. Videoyu izleyerek çalışma hakkında daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

5. Kalçayı Yukarı Kaldırma

Kalça çalıştırma sporun temel taşlarından biridir. Bu hareket de daha iyi kalçalara sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Bu hareketi yaparken hayat hakkında daha uzun süre düşünme fırsatı bulabilir, ev incelemesi yaparak ev dekorasyonu fikirleri konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu süreçte evinizin ev boyama çalışmalarının nasıl yapılacağını dahi hayal edebilirsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu çalışma sırasında size başarılar dileriz.

6. Yana Esneme Hareketi

Esnemek ve dengede durmak sporun önemli öğelerinden biridir. Yana doğru esneme de bu çalışmalar arasında önemli bir yer tutmaktadır.

7. Öne Doğru Esneme

Vücudu bir bütün olarak çalıştıran hareketler arasında yer alan esneme hareketidir. Spor salonları içerisinde uygulabileceğiniz gibi evinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bacaklarınıza kuvvet diyoruz.

Bu yazımız içerisinde size evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz spor hareketleri derlemesi sunduk. Bu hareketleri belli periyotlar ile yaparak spor salonlarına gidemediğiniz o korkunç zamanlarda evinizde kendi imkanlarınızla bir nebze de olsa spor yapabilirsiniz. Yoğun iş hayatınızda başarılar diliyor, spor salonlarınızı hayatınızdan eksik etmemenizi diliyoruz.

Yorumlar

  1. Sports&Merits

   Merhaba Berkan Bey,
   sadece "Dizler Üstünde Şınav" adlı video 10 dakikanın üstündedir. 2. dakikadan itibaren videomuzu izleyebilirsiniz.
   Sağlıklı günler!

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ