Sinan Erdem Spor Salonu- Nerede, Hikayesi ve Basketbol açısından önemi

Ataköy’de bulunan Sinan Erdem Spor Salonu bildiğiniz spor salonlarından daha farklı olmakla beraber İstanbul un en iyi spor salonlarından biridir.

Ataköy’de bulunan Sinan Erdem Spor Salonu bildiğiniz spor salonlarından daha farklı olmakla beraber İstanbul un en iyi spor salonlarından biridir.

Ulaşım açısından oldukça fazla opsiyonunuz bulunmakta. Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan Metrobüs ve Marmaray ile ulaşmak mümkündür. İndiğiniz duraktan yaklaşık 15-20 dakikalık bir yürüyüş mesafeniz olacaktır. Haritadaki yerini görmek için tıklayınız.

  • Metrobüs için Şirinevler durağında
  • Marmaray için Ataköy durağında inmeniz gerekmektedir.

Çok güzel spor salonu projesi olarak başlayan Sinan Erdem Spor Salonunun inşaatına 1993 başlanmış. Herkesin sabırsızlıkla beklediği spor salonu maalesef ödenek eksikliğinden ve ilgisizlikten çok uzun sürede bitirilmiştir. 2010 Dünya kupası için FIBA ya yetiştirilmesi konusunda söz verildiğinden hızlıca bitirilmiştir.

28 Ağustos ve 12 Eylül arasında gerçekleştirilen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır. Milli Takımız grup maçlarını Ankara Spor Salonunda kayıpsız geçmiştir. Eleme aşamaları İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleşmiş ve milli takımımız çeyrek finalde Slovenya’yı, yarı finalde Sırbistan’ı geçerek adını finale yazdırmış ancak ABD milli takımına finalde kaybetmiştir. Şampiyonanın en değerli oyuncusu Kevin Durant seçilmiş, Hidayet Türkoğlu da turnuva takımında yer almıştır.

Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş gibi birçok takım Sinan Erdem Spor salonunda sezon maçlarını ev sahibi olarak oynamışlardır. 2018-2019 sezonu için Anadolu Efes basketbol takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Bu spor salonuna ismini vermiş Sinan Erdem’ den de biraz bahsetmek gerekir. Sinan Erdem önemli bir voleybol insanıdır. Galatasaray Lisesinde voleybola başlamış ve milli takımda yer almıştır. Adanmış bir hayat - Spor ve Olimpizim’li Yıllar isminde bir de kitap yazmıştır.

 

Final Four için 2 yıl önce yenilenen Sinan Erdem Spor Salonundan video:

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ