Burçlara Göre Sporlar Dalları!

Burçlar neredeyse herkesin takip ettiği bir konudur. Ben takip etmiyorum diyenler bile arada kulak kabartıp burçları dinlerler. Peki, burçlar ile spor arasında bir bağ var mıdır? İşte sizin için hazırladığımız burçlara göre spor türleri!

Burçlar neredeyse herkesin takip ettiği bir konudur. Ben takip etmiyorum diyenler bile arada kulak kabartıp burçları dinlerler. Peki, burçlar ile spor arasında bir bağ var mıdır? İşte sizin için hazırladığımız burçlara göre spor türleri!

koc-burcu

Koç

Koç burcunu tek kelime ile tanımlarsak eğer bu kelime hırs olurdu. Gündelik yaşantısında da hırslı olan koç burcu bu özelliğini spora da yansıtır. O yüzde bizim önerimiz ve koç burcunun eğilimi olan spor türü bokstur. Vücut geliştirme, fitness veya hırsını göstereceği başka dallarda da başarıya ulaşırlar.

boga-burcu

Boğa

Gündelik hayatlarında rahatlığa düşkün ve karar vermekte zorluk yaşayan boğa burçlarını bir diğer özelliği ise oldukça centilmen ve fair-play ruhlu olmalıdır. Bundan dolayı azim ve hırs gerektiren sporlar değil de daha çok onları rahatlatacak sporları severler. Örnek vermek gerekirse tüm doğa sporları, trekking ve yürüyüş gibi sporları boğa burçlarına öneririz.

ikizler-burcu

İkizler

İkizlerin en büyük özelliğini sanırım astroloji ile ilgisi olmayan kişiler bile biliyor. Sürekli değişen duygu durumları bazen karşısındaki kişiyi bile oldukça şaşırtır. Bilinen bu özelliğinin yanı sıra ikizler burcunun bir diğer özelliği de oldukça esnek olmalarıdır. Bu esneklikten dolayı onlara pilatesi önerebiliriz.

yengec-burcu

Yengeç

Yengeçler hem sporda hem de gündelik yaşantısında takım oyununa ve ekip ruhuna oldukça inanır ve böyle bir ortamda kendilerini oldukça rahat hissederler. Biraz da duygusal yönü ağır basan yengeçler için bizim önerimiz su sporları ile uğraşmaları. Yelken veya kürek yarışları tam olarak onlar içindir.

aslan-burcu

Aslan

Toplumda aslan burcunun konusu açıldığında aklımıza gelen kelimeler genelde kendini çok beğenen ve ego oluyor. Tabii ki biz bunu söylemiyoruz. Aslanlar genelde tek başlarına bir şeyleri başarmayı çok seviyor. Bundan dolayı biz aslan burçlarına tenis ve golf gibi hem rahat ortamı olan hem de tek başına yapılabilecek sporları öneriyoruz.

basak-burcu

Başak

Temizliği, titizliği ve simetri takıntılığı ile gönüllerimize taht kurmuş başak burçları için aslında spor önerirken çok düşündük. Yaptığı işi en iyisi ile sonuçlandıran başak burçları için bizler “simetri” durumundan dolayı okçuluk sporunu öneriyoruz. Hem tertemiz spor :)

terazi-burcu

Terazi

Her ne sonuç olursa olsun pes etmeyen ve mücadelesinden ödün vermeyen burç olan terazi için aslında spesifik bir spor dalı öneremeyiz. Çünkü hangi dalda olursa olsun sonuna kadar mücadele ederler. Biz yine terazi burçlarını devamlılığından dolayı fitness dalına alalım.

akrep-burcu

Akrep

Akrep burçlarını tanımlayan kelime; risk. Riskli işleri oldukça seven akrep burçları sporda oldukça heyecanlı spor türlerini severler ve yatkınlıkları vardır. Yenilgiyi kabul etmeyen akrep burçları için biz dağcılığın tam onlar için olduğunu düşüyoruz.

yay-burcu

Yay

Yay burçları enerjiyi ve hareketi oldukça severler. Bunu da yaşamının her alanına uygularlar. İş spor konusuna gelince de aslında değişen bir şey yoktur. Bundan dolayı biz yay burçlarına buz pateninin tam olarak onların duygularına etki edeceğini düşünüyoruz.

oglak-burcu

Oğlak

İnatçılığı ile nam salan oğlak burçları için herhangi bir spor dalı öneremiyoruz. Çünkü biz bu spor dalında başarılı olursunuz dediğimiz anda “diğer spor dallarında neden başarılı olmayayım?” diye bir geri dönüt alabiliriz. Bundan dolayı tüm spor dallarında başarılı olabileceğinizi düşünüyoruz.

kova-burcu

Kova

Herhangi bir işi yaparken işin eğlence kısmını asla ihmal etmeyen bir burç, kova. Kovalar hem takım sporlarında hem de tek başına uğraştıkları spor dallarında her zaman keyif almasına bakmıştır. Bundan dolayı masa tenisini bu kova burçları için öneriyoruz.

balik-burcu

Balık

Hayatlarında aldığı her kararda, yaptığı her işte duygularına büyük bir yer ayıran balık burçları aynı zamanda sakinliği de oldukça sever. Bu duygusallık ve sakinliği sevmesinden dolayı biz balık burçlarına yoga, meditasyon veya pilates gibi insan ruhuna derinden işleyen spor dallarını tavsiye ediyoruz.

Bol Sporlu Sağlıklı Günler!

 

Yorumlar

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Boks Salonları

Cardio

Yüzme Havuzlu Salonlar

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ