Life Style

Sports&Music Haftalık Keşif Listesi 11- Spinning

Spinning son zamanların en gözde egzersizlerinden biridir. Bu yazımızda sizler için spinning hakkında birkaç bilgi verdik. Aynı zamanda spinning yaparken Sports&Merits olarak sizlere önerdiğimiz şarkıları da keyifle dinleyebilirsiniz. Keyifli okumalar!
19 Mayıs 2019,   0 Yorum
Sports&Music Haftalık Keşif Listesi 11- Spinning

Spinning Nedir?

Spinning,  Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde eliptik bisiklet ile spor yapan bir adamın sıkılıp yaptığı spora müzik ekleme fikri ile ortaya çıkmıştır. Sonraları ise bu fikir daha da gelişip müzik ritmi ile pedal çevirmeye kadar yani kısaca spinninge kadar gitmiştir.

Spinning egzersizinde temel kavramlar güç, hız, dayanıklılık ve dirençtir. Tabii bunların yanında size eğlenceyi de garanti ediyor. Spinning ile 1 saatte yaklaşık 500 ile 900 arası kalori yakabilirsiniz.

Spinning Hangi Kasları Çalıştırır?

Genel olarak bakıldığında spinning, tıpkı bisiklette olduğu gibi bacak kaslarını çalıştırır. Ancak sadece bacak kaslarını hedef almaz.  Egzersizi yaparken aynı zamanda kol, sırt ve göğüs kaslarınız da çalışır. Spinningin diğer egzersizlerden farkı ise bölgesel zayıflama değil tüm vücudu zayıflatmayı hedef almasıdır. Çünkü egzersiz sayesinde çok fazla kalori yakarsınız. Klasik 1 saatlik ders ile 500 – 900 arası kalori yakabilirsiniz.

spinning-faydalari

Spinning Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Faydaları

Vücudu dinç tutar.

Kalbi güçlendirir.

Kondisyon arttırır.

Dolaşım sistemini düzenler.

Kısıtlı sürede fazla kalori yakmanızı sağlar.

Hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

spinning-yararlari

Zararları

1 dersten fazla yapmak sizi fazla yorabilir.

İlk günlerde ağır kas ağrılarına neden olabilir.

Yine fazla zorlarsanız kendinizi, eklem ağrısına dönebilir.

Her gün yapmak vücudunuza iyi gelmeyebilir.

Koşu İçin Sports&Music Önerisi

Sports&Music olarak spinning yaparken sizin daha fazla rahat hissetmeniz için bir liste oluşturduk. Siz de yorum kısmına önerilerinizi yazabilir, listemize şarkı ekleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler!

Konu ile alakalı " Eliptik Bisiklet İle Çalıştırabileceğiniz Bölgeler " ve Sports&Music'in geçen haftaki paylaşımı olan "Sports&Music Haftalık Keşif Listesi 10 - Koşu" adlı yazılarımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Ayrıca Sports&Merits ile spinning yapabileceğiniz yerlere buradan bakabilirsiniz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Spinning Salonları

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın