50 Yaşını Geçtiği Halde Fit Olan Bazı Ünlüler

Günümüzde daha bilinçli olmamız hepimizin spora ve sağlıklı beslenmeye yönelmemize neden oluyor. Bu sebeple disiplinli bir yaşamda yaş almanın sadece rakamlardan meydana geldiğini gösteriyor. 50 yaşını geçip de hala fit olan ünlüler bu durumun en iyi örnekleri.

Madonna

60 yaşını bitiren Madonna’nın kişisel koçunun verdiği röportajda Madonna’nın haftada altı gün ve en az 30 dakikalık bir çalışma yaptığı belirtti. “Dairesel antrenman, interval antrenman ve direnç antrenmanlarının bir kombinasyonunu yapıyor ve dans da bunun önemli bir parçası.”

sharon-stone-fit

Sharon Stone

59 yaşındaki 3 çocuk annesi olmasına rağmen hala fit görünümü ile muhteşem duruyor. “Her spor yaptığımda, harekete geçmesi gereken bölgelere göre farklı bir şeyler yaparım.” Spor rutinini hiç aksatmadığını da belirtiyor.

sherly-crow-yuruyus.jpg

Sherly Crow

55 yaşında olan Sherly Crow da fit kalabilmek için çok çalışanlardan. Eski koçunun antremanları ile ilgili yaptığı açıklamalar: “Sıradan bir çalışmaya eğimli koşu bandı üzerinde yoğun 10 dakikalık yürüyüş ile başlıyor, ardından top ile bazı core hareketleri yapıyor, tüm yönlere plank, pull up ve playometrik çalışmalar yapıyor. Bunlar arasında zıplama, ters atlamalı koşu, slalom, 3 set dambıl kaldırma gibi şeyler var. Ayrıca yarı-makrobiyotik diyet uyguluyor ve tam tahıllara, taze meyvelere, sebzelere ve kaliteli proteinlere bağlı.”

cindy-crawford-fit-gorunum.jpg

Cindy Crawford

51 yaşında fit bir süper model.  “İşin sırrı, sırrının olmaması. Spor yapıyor, yiyorum. Vaktimin %80’inde %80 iyi şeyler yiyorum.” Haftada üç defa koçu ile birlikte spor yapıyor. Evden de yanında bir atıştırmalık almadan çıkmıyor.  “Çantamda yemek olmasıyla ilgili takıntım var. Dışarıda acıkıp kötü seçenekleri tüketmekten korkuyorum. Genelde badem, krakerler ve glutensiz brownieler taşıyorum.”

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

  1. merve

    madonna hala nasıl bu fiziğe sahip cidden akıl alır gibi değil. çok kıskanıyorum :D ben çocukken adını duyuyordum, büyüdüm okula üniversiteye gittim, şarkılarını dinliyordum. mezun oldum evlendim hala onu dinliyorum :))

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ