10 Mart Büyükada Koşusu

Koşu deyince herkesin zihninde farklı imgeler oluşur: Özgürlük, doğa, yarış, mücadele, dayanıklılık, hız, zayıflamak, antreman, tavşan ile kaplumbağa masalı, maraton vs. Koşmak fiziksel bir aktivite olmakla beraber, aynı zamanda mental de bir yolculuktur ve hem fiziki hem de mental anlamda ciddi bir hazırlık ister.

Türkiye'de son yıllarda koşu sporuna amatör ve profesyonel seviyede ilgi artmıştır. Önceleri tek tük koşu organizasyonları varken artık koşu ile ilgili birçok aktvite grubu, sosyal eventler, yarışları görmek mümkün.

Bunlardan bir tanesi de 10 Mart Büyükada koşusu. 5K, 10K ve 21K uzunluğunda 3 adet parkurdan oluşan koşuda ayrıca Takım Maratonu denilen ve 4 kişinin bir takım olarak koştuğu bir kategoride bulunmaktadır. Büyükada’yı bilen bilir güzel yokuşları vardır. İlk kilometrenizde 100 metre kadar tırmanmaya hazır olun :)

10-mart-buyukada-kosusu

Yarış 10 Mart saat 10:00 da başlayacak olup yarış günü ile ilgili bilgileri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Bir gece konaklama yapıp yarışa katılacaklar için organizasyon sayfasında konaklama ile ilgili özel fiyatlar mevcuttur. Konaklama yapmayacaklar için ise Eminönü’nden 07:30 da; Bostancı’dan 07:45 şehir hatları vapuru olduğunu hatırlatalım.

Saat

Açıklama

07:30 – 09:30

Son Dakika Kit Dağıtımı

09:30

Start Çizgisine Yönlendirme

10:00

Yarış Startı

13:30

Yarış Sonu Aktiviteleri

14:00

Ödül Töreni

Biz Sports&Merits olarak bu koşuda da start çizgisinde yerimizi alıyoruz! Ayrıca yarışmaya kayıt yaptıran tüm üyelerimize Sports&Merits tshirt hediye ediyoruz. Koşu alanına geldiğinizde Sports&Merits tshirtünüzle fotoğrafınzı çekip sosyal medya hesaplarımızdan herhangi birine #sportsandmeritsbuyukada hashtag i ile paylaşım gerçekleştiren üyelerimize 1 haftalık üyelik hediye ediyoruz!

Kayıt işlemlerinizi https://buyukadakosusu.com/kayit/ adresinden oluşturabilirsiniz.

Büyükada’nın büyülü güzelliğinde bizimle beraber koşmaya var mısın?

05.02.2019 tarihinde yayınladığımız koşu ile ilgili film önerilerimize "Koşu İle İlgilenenler İçin Film Önerileri" linkinden ulaşabilirsiniz!

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ