Koşarken Dağ Aslanının Saldırısına Uğradı!

ABD Colorado eyaletinde 4 Şubat günü koşuya çıkan Travis Kauffman, koşu sırasında dağ aslanı tarafından saldırıya uğradı ve dağ aslanını elleriyle boğarak öldürdü.

31 yaşındaki koşucu Colorado Doğa ve Vahşi Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen basın konferansında yaşadıklarını anlattı. Dağ aslanının yüzüne saldırdığını belirten Kauffman, yüzünü elleri ile koruduğunu ancak bu sefer de dağ aslanının boynuna saldırdığını bu sebeple de hayatta kalabilmek için atak yaptığını belirtti. Bir andaki adrenalin ile 30 kilo olan dağ aslanının kafasına taş ile vurduğunu söyledi. Hayvanın boğazını kesmeye çalıştı ve bir süre sonra mücadelenin dağ aslanı ile bir güreş müsabakasına dönüştüğünü söyledi.

Kendisinin de kedisi olması sebebi ile arka bacaklarındaki tırnakların tehlikeli olduğunu bilmesinden dolayı aslanın arka bacaklarını etkisiz hale getirerek sağ bacağını da boynuna dolayarak aslanı boğduğunu belirtti.

Mücadele sonunda Kauffman’in yüzünde ve bedeninde derin yaralar mevcut. Ancak durumu iyi gitmeye devam ediyor.

kosucuyua-aslan-saldırdı

Koşucuya saldıran dağ aslanın 36 kilo olduğu da açıklandı. Yetişkin erkek dağ aslanları omuz seviyesinde 90 cm uzunluğa kadar ulaşabiliyor, saatte 80 km hızla koşabiliyor ve ağırlıkları da 100 kiloya kadar çıkabiliyor.

Colorado Tabiat Parkı yetkililer, dağ aslanları ya da puma gibi diğer büyük kedigillerle karşılaşan kişilere 'kaçmaya çalışmayın' tavsiyesinde bulunuyor.

Yetkililer koşmaya başlayan birisi gören bu yırtıcı hayvanların avlanma içgüdülerinin tetiklendiğini ve kaçan kişinin peşinden koşmaya başlayacağını vurguluyor.

Park yetkililerinin dağ aslanlarıyla karşılaşanlara tavsiyesi ise bulundukları yerde durmaları ve kendilerini olduklarından daha büyük göstermeye çalışmaları yönünde.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Kaynak: BBC

Yorumlar

  1. mehmet

    gerçekten adamın hayatı boyunca unutamayacağı bir anı olmuş. dağ aslanına karşı kendini savunup sonra atak yapıp onu öldürmek de cidden yürek isteyen bir iş helal olsun :))

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ