Gündem

Suriye'nin İlk Kadın Teknik Direktörü Maha Jannoud

Daha önce Suriye Kadın Milli Takımı'nda görev almış Maha Jannoud, başarılı futbol kariyerinin yanı sıra geldiği mevki sayesinde birçok kadına da ilham oluyor.
20 Şubat 2019,   1 Yorum
Suriye'nin İlk Kadın Teknik Direktörü Maha Jannoud

Suriye’nin 2. Ligi’nde mücadele eden Al Muhafaza’nın teknik direktörü. Orta Doğu’da ilk kadın teknik direktörü olarak adını da tarihe yazdırdı.

32 yaşında olan Maha Jannoud daha önce Suriye Kadın Milli Takımı’nda görev almış.

suriye-kadin-futbol

Kendine güveni ve karizmatik yapısı ile takımını üst sıralara taşımış. Son 10 maçta yenilgisi yok.

suriye-teknik-direktoru

“Eğer bir koç bilgisine güveniyorsa ve vereceği mesajlardan eminse, aynı zamanda bu kararları uygulayacak karaktere ve karizmaya sahipse, kadın ya da erkek olmanın bir farkı yok.”

suriye-teknik-direktoru-maha-jannoud

Takımda oynayan futbolculardan Amjad Katkout, ilk başta biraz zor olduğunu ancak sonrasında alıştıklarını ve onu bir kız kardeş ya da arkadaş olarak görmeye başladıklarını belirtiyor.

Al Muhafaza takımının yöneticilerinden Anas Sebai ise;

“Onu bu yıl takımın teknik direktörü olarak atadık. Bu seçimimizle büyük bir ses getirdik. Maha bunu hakediyor. Çünkü o iyi bir futbolcuydu ve çok iyi bir teknik direktör olacağa benziyor” diyor.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Kaynak: https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-female-coach/soccer-woman-coach-scores-wins-for-syrian-mens-team-idUSKCN1P11O9

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

  • derya
    21 Şubat 2019 Perşembe, 18:22

    süper bir yazı olmuş. gerçekten etkileyici bir hikaye. savaşın olduğu Suriye gibi bir ülkede bu işleri bir kadın olarak başarmak gerçekten mükemmel iş. özellikle “Eğer bir koç bilgisine güveniyorsa ve vereceği mesajlardan eminse, aynı zamanda bu kararları uygulayacak karaktere ve karizmaya sahipse, kadın ya da erkek olmanın bir farkı yok.” sözü hepimize ders olmalı.

     Cevapla

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın