Diyet ve Beslenme

Tatlı Patates Neden Kilo Verme Sürecinde Yardımcıdır?

Son günlerde adını sık sık duyduğumuz tatlı patates, diyet yapan kişilerin en yakın arkadaşı olmuş durumda. Tatlı patates, oldukça lifli bir yapıya sahiptir.
18 Şubat 2019,   1 Yorum
Tatlı Patates Neden Kilo Verme Sürecinde Yardımcıdır?

Patatesi çok seviyorsanız, kilo verme döneminde tatlı patatese de şans tanımalısınız. Çünkü hem daha sağlıklı, hem daha kolay pişiyor hem de kilo vermenize de yardımcı oluyor.

Tatlı Patates Kilo Vermeye Nasıl Yardımcı Olur?

Kalorisi Düşüktür

Tatlı patatesin kalorisi düşük olduğu için kalori tüketiminizi kontrol altına alabilrisiniz.

Liflidir

Tatlı patates oldukça liflidir, bu lifler de sindirim esnasında jel gibi bir yapı oluşturduğundan doygunluk hissi verir. Daha fazla yemek tüketmemiş olursunuz. Yağ moleküllerini hapseder, yağ emilimine engel olur.

Glisemik Endeksi Düşüktür

Glisemik indeks, yiyeceklerin içinde bulunan karbonhidrat miktarlarına göre hesaplanmaktadır. Karbonhidrat içeren bir yiyeceğin hazmedilip kana geçtiğinde kan şekerini yükseltme hızıdır. “Glisemik İndeks Nedir? Düşük Glisemik İndeksli Karbonhidratlar Neden Tok Tutar?” yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz.

tatli-patates-faydalari

Yüksek Su İçerir

Tatlı patatesten yeterince su almak hücrelere sıvı akışını hızlandırır ve bu da metabolizmayı hızlandırır. Bu da vücutta yağ depolamasını engeller.

tatli-patates-nasil-tuketilir

Tatlı Patates Nasıl Tüketilebilir?

Tatlı patatesi de normal patates gibi püre şeklinde yapıp tüketebilirsiniz.

Aynı şekilde diğer patates gibi tatlı patatesi fırında zeytinyağı ve baharatlar ile tatlandırıp pişirebilirsiniz.

Fırında tatlı patates somon tarifi için linke göz atabilirsiniz: 

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

  • zeynep
    21 Şubat 2019 Perşembe, 18:07

    merhaba. tatlı patatesi bulmak bazen sıkıntılı olabiliyor. sıkıntı yaşayanlar için internetten siparişi tavsiye ediyorum. internet üzerinden çok rahat bulabilirsiniz. tatlı patatesi ben de püre halinde tüketiyorum normal patatesten çok daha lezzetli oluyor. hem de sağlıklı!

     Cevapla

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın