Gündem

14 Şubat Sevgililer Günü

14. yüzyılda yaşamış olan İngiliz şair Chaucer, romantizm/aşk arasında ilişki kuran ilk isim olarak dikkat çekiyor. Chaucer’e göre kuşların kendilerine eşlerini seçtikleri tarih 14 Şubat.
14 Şubat 2019,   0 Yorum
14 Şubat Sevgililer Günü

Modern çağın izleri ile birlikte 14 Şubat tarihi ve dini referanslardan çok ekonomik veriler ile çıkıyor. 19. Yüzyılda İngiltere’de “global kültür” olarak yerini almıştır.14-subat-sevgililer-gunu

Google ‘da güne özel bir Doodle hazırladı. Google Doodle'lar, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarını anmak ya da tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak amacıyla Google çalışanları tarafından logosunda yapılan eğlenceli, şaşırtıcı ve bazen de spontane değişikliklerdir. Başlangıçta Google doodle'lar, çoğunlukla herkesin bildiği özel günleri kutlamak için hazırlanıyordu; şimdiyse, John James Audubon'un doğum gününden, Dondurmalı Sundae'nin keşif yıldönümüne kadar çok çeşitli etkinlik ve yıl dönümü öne çıkarılıyor.

Hepimizin 14 Şubat Sevgililer Günü Kutlu Olsun!

“Sonra gülüşün geldi aklıma ve içimden dedim ki; yine gelsen yine severim seni.”  Cemal Süreya

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın