Koşu İle İlgilenenler İçin Film Önerileri

Koşmak insana hem bedensel hem fiziksel açıdan oldukça iyi gelir. Bazı filmlerde de bu konu oldukça güzel işlenmiştir. İşte sizin için derlediğimiz o filmler...

Koşu ile ilgileniyorsanız sizler için aşağıda hoşunuza gideceğine inandığımız filmleri derledik. Bu filmlerin ortak özelliği, daha önceden izlemiş olsanız bile tekrar izlediğinizde filmin aynı derecede veya bazen daha da fazla keyif veriyor olması. Bu özelliği koşmaya çok benzetiyoruz çünkü aynı pisti veya mesafeyi daha önce koşmanıza rağmen tekrar koştuğunuzda aynı keyfi veya daha fazlasını alıyorsunuz.

Koş Lola Koş - Run Lola Run

Alman yapımı filmde yolunda gitmeyen bir durum sonrasında koşması gereken, pes ettiğinde kötü olayların olacağını bilen ve çok kısa bir sürede yüksek bir meblağ para bulmaya çalışan bir kadının filmi.

kos-lola-kos-film

En İyi Atlet – Personel Best (1982)

1980 Olimpiyat Oyunları için çalışan önce arkadaş sonra sevgili olan 2 atletin hikayesi. ABD’ nin katılmadığı 1980 olimpiyat seçmelerinde en iyi derecelerini yaparak birinci geliyorlar. Başrollerde  ise Mariel Hemingway, Scott Glenn, Patrice Donnelly ve Kenny Moore var.

personel-best-filmi

Dayanıklılık - Endurance (1999)

Etiyopyalı efsane Haile Gebrselassie’nin erken çağlarında Afrika’daki yaşam mücadelesini ve 1996 Atlanta Olimpiyatları’ndaki 10,000 metre yarışının hikayesini anlatan film.

endurance-filmi

Atlet – Atletu

Çıplak ayak koşarak 1960 Roma Olimpiyatları’nda  ülkesi Etiyopya için olimpiyat altını kazanan efsane atlet Abebe Bikila’nin ödüllü hikayesi.

atlet-filmi

The Loneliness of the Long Distance Runner (1962)

Aç olduğundan, fırından hırsızlık yaparak ıslahevine düşen bir çocuğun koşuya başlaması ve bu koşuların üzerindeki olumlu etkisini gösteren film. Ayrıca filmin ismi Iron Maiden’ın şarkılarına söz olmuştur.

the-loneliness-of-the-long-distance-runner-filmi

Forrest Gump

Tom Hanks’in oyunculuğu ile damga vurduğu film 17 dalda Oscar almıştır. Tom Hanksin canlandırdığı karakter Forrest uzun süre zorluklar yaşamış, Vietnam savaşına katılarak onur madalyası almış ve sevdiği kız ile evlenmiştir. Bunların hepsini gerçekleştirirken olağan üstü çaba sarf etmiş ve herkesin istediğini elde edebileceğini göstermiştir!

forrest-gump-filmi-kosu

İyi seyirler!

Konu ile alakalı "Koşu Yapmak İçin Sizin Sebepleriniz Nelerdir?" yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. 

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

  1. ahmet

    forrest gump hayatımda izlediğim en iyi filmdi. diğer filmleri henüz izlemedim ama güzel bir liste olmuş hepsini sırayla izlerim. elinize sağlık!

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ