Dans Etmenin Vücudumuza Yararları

Dans etmek, birçoğumuz için dünyanın en keyifli aktivitesidir. Dans etmek hem ruh hem de beden sağlığını olumlu yönde etkiler.

Hiç müziksiz bir hayat düşünebiliyor musunuz? Egzersiz olarak yapmış olduğumuz müzik ile beraber dans da çok olumlu etkiler sağlar.

Dans ile Sağlıklı Beyin

Alman bilim insanları tarafından yapılan araştırmada, dans etmek Alzheimer gibi hastalıklara karşı iyi geldiği ve hafızayı da güçlendirdiği ortaya çıkmıştır.

dans-etmenin-faydalari

Dans Ağrıları Azaltır

Oxford üniversitesi Deneysel Psikoloji ve Antropoloji Bölümleri tarafından yapılan araştırmada, dans ederken harcamış olduğunuz efor ve senkronizasyon ile ağrı eşiğinizi yükselterek ağrıyı hafiflettiği belirtilmiştir.

Dans Enerji ve Mutluluk Verir

Avustralya’da Queensland Teknoloji Üniversitesi araştırmacıların yapmış olduğu çalışmada da dans programına katılan erişkin ve yaşlıların daha fazla esneklik ve enerji hissettikleri görülmüştür.

dans-etmenin-yararlari

Dans Depresyonu Önler

Dans alışkanlığı, depresyon, yeme bozukluğu ve madde bağımlılığı gibi pek çok sağlık problemini önlemektedir.

Dans, Engelli Olmanın Önüne Geçiyor

İskandinavya Spor Bilimleri Dergisi’nde yayınlanan yeni bir çalışmaya göre dans, engelli olma riskini ortadan kaldırdığı yayınlanmıştır.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

  1. merve

    çok güzel yazı olmuş :) benim gibi dans ile ilgilenen biri için oldukça mutlu eden bir yazı. özellikle çocuklarımızı dans kurslarına yazdırmalıyız. baleyi özellikle tavsiye ederim 6 - 12 yaş grubu için.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ