İç Bacaklarınızı Çalıştırabileceğiniz Egzersizler

İç bacaklarda yağlanma, yetersiz egzersiz ve gün içinde hareketsiz kalmaktan kaynaklanır. İç bacaklar yağlanmaya oldukça müsaittir. Evde uygulayacağınız bu egzersizler ile siz de bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Gün içerisinde yeterli miktarda hareket etmiyorsak ve özellikle beslenmemize de dikkat etmiyorsak diğer bölgelerimiz yağlandığı gibi iç bacak bölgesi de yağlanmaya başlar.

Evinizde de rahatça uygulayabileceğiniz iç bacaklarınızı çalıştırabileceğiniz hareketleri egzersiz programınıza dahil edebilirsiniz.

jumping-jack-egzersizi

Jumping Jack Hareketi

Ayaklarınız hafif aralık bir şekilde, kollarımız ise iki yanda olacak pozisyonda ayakta dik bir şekilde harekete başlıyoruz.  Yavaşça yukarıya zıplayarak ellerinizi başımızın üstüne kaldırıp ayaklarımızı ise omuz hizasından geniş olacak şekilde açıyoruz. Zıplayıp tekrar başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.

Egzersizi aralık vermeden tekrarlayın.

sumo-squat-egzersizi

Sumo Squat Hareketi

Bacaklar omuz genişliğini geçecek şekilde açık tutulur. Dizler kırılarak aşağıya doğru inilip çıkılır.

bridge-egzersizi

Bridge (Köprü) Hareketi

Harekete başlarken yere sırt üstü uzanmanız gerekmektedir. Ayak tabanlarınız yerde ve kalça hizasında açık, dizleriniz de kırık bir pozisyonda kalacak. Eller ve kollarınız yan tarafta kalacak şekilde belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar yavaşça aşağıya indirmeniz gerekiyor.

Hareketi kontrollü bir şekilde uygulamanız gerekmekte, hareket esnasında da ayak tabanlarınız hiç yerden kalkmamalıdır. Hareketi yaparken kalça ve karın kaslarınızı sıkı tutmayı da unutmayın.

scissor-kick-egzersizi

Scissor Kicks Hareketi

Harekete başlamak için yere sırt üstü bir pozisyonda uzanın. Beliniz yere temas etmelidir. Karın kaslarınız ise sıkı bir şekilde olmalıdır. Elleriniz yanlarda da olabilir ya da belinizi desteklemek amacıyla kalçalarınızın altına da yerleştirebilirsiniz.

İki bacağınızı yerden yukarıya kaldırıp ayak parmak uçlarınızı ise ileriye bakacak şekilde pozisyonunuzu alıyorsunuz. Nefes almayı unutmadan ritmik bir şekilde bacaklarınızı yukarı aşağıya doğru hareket ettiriyorsunuz. Önemli olan dikkat edilmesi gereken hareketi yaparken bacaklarınızı dizden bükmemenizdir.

İç Bacaklar Neden Yağlanır?” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ