Yürüyüş Yaparken Karın Kası Nasıl Yapılabilir?

Siz de yürüyüş yaparak zamanla hayal ettiğiniz karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Her gün düzenli yürüyüş yaparken karın kaslarını da çalıştırıp sıkılaşmasını ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz.yuruyus-yaparak-karin-kasi-yapmak

Kollarınızı Yürüyüşte Hareketinize Dahil Edin

Yürüyüş esnasında kollarınızı hızlı hareket ettirmeniz daha fazla enerji harcamanızı, daha fazla kalori yakmanızı ve üst bedeninizi ve karın bölgenizi de harekete dahil etmenizden dolayı karın kaslarınızın da çalışmasını sağlar.

Yürüyüş Esnasında Karnınızı İçeride Tutun

Yürüyüş yaparken karnınızı içeri çekmek nefesinizin düzene girmesini ve dik durmanızı sağlar. Karın ve bel bölgeniz sıkılaşır.

Yürüyüşte Yukarı Tırmanış Yapın

Düz yollarınıza ekleyeceğiniz yokuş yukarı eğimli yollar seçmek kalori yakımının artmasını ve karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar.

tempolu-yuruyus

Tempolu Yürüyüş

Nabız hızlandırmak yürüyüşü gerçek anlamda kardiyo egzersizine dönüştürmektedir. 45-60 dakika yapacağınız etkili bir yürüyüş hızlı bir şekilde forma girmenize yardımcı olacaktır.

Dizlerinizi Kullanın

Fitness uzmanı Dempsey Marks, bel bölgenizi zayıflatmak için, dizlerinizi dirseklerinize çekme hareketlerini de eklemeniz gerektiğini söylüyor. İleriye adım attığınızda, ters elinizi dirseğiniz dışarıya bakacak şekilde başınızın arkasına koyun; karnınızı çevirin ve dirseğinizi ters dizinize değdirin. Bunu yaparken dengenizi sağlamak elbette zor; o yüzden yavaşça yaptığınızdan emin olun. Normal yürüyüşünüze geçmeden önce her bir tarafınızla sekizer tekrar yapın. Yürüyüş rutininizde 2-4 set arası yapın. 

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ