Sağlıklı Yaşam ve Spor

Basenleri Eritebileceğiniz Spor Aletleri Nelerdir?

Eğer siz de basenlerinizi eritmekte zorlanıyorsanız, bu egzersizleri yaparak hedefinize ulaşabilirsiniz.
15 Ocak 2019,   0 Yorum
Basenleri Eritebileceğiniz Spor Aletleri Nelerdir?

Maalesef sadece beslenme ya da sadece egzersiz ile istediğimiz bölgelerimizdeki fazlalıklardan kurtulamıyoruz.

Sizin de şikayetiniz basen bölgenizdeki kalınlaşmalar ise vücut kaslarınızı geliştirip çalıştırarak yağları eritip fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

basenler-nasil-eritilir

Yürüyüş

Yapabileceğiniz en basit egzersiz herhalde yürüyüştür. . Hiçbir egzersiz aletine ihtiyaç duymadan, ister açık havada, ister yürüme bandında tempolu bir şekilde yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş için zaman bulamıyor iseniz bile işe gidip gelirken yürümeyi tercih edebilirsiniz ya da uzak bir mesafede ise o zaman varacağınız noktaya 1-2 durak kala inip yine yürümeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca gün içinde asansör yerine merdiven kullanmak da önemli bir tercihtir.

kosu-bandi-basen-eritme

Koşu Bandı

Koşu, yürüyüşten biraz daha teknik bilgi gerektiren bir durum aslında, eğer daha önceden koşmadıysanız mutlaka doktorunuza başvurarak ve koşudan önce de mutlaka ısınmaya zaman ayırarak bu işi yapmak gerekir.

bisiklet-basen-eritme

Kondisyon Bisikleti

Bisiklet tüm vücudunuzun kas grubunu çalıştırabileceğiniz muhteşem seçeneklerden bir tanesidir. Haftada 3-4 gün 30-40 dakika bisiklete binerek bacak ve basen kaslarınızı da çalıştırıp fit bir görünüme sahip olabileceksiniz.

ip-atlayarak-basen-eritmek

İp Atlama

Yine en basit egzersizlerden ama zorlayıcı egzersizlerden bir tanesidir ip atlamak. Parmak uçlarınızda yan topuklarınızla değil, bileklerinizle ipi çevirerek iki günde 15-20 dakikanızı ayırarak ip atlamanız basenlerinizin erimesine ciddi bir katkı sağlar.

Bonus olarak videonuz:

 

 

 

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın