Diyet ve Beslenme

Basit ve Etkili Kol Hareketleri

Kol sarkmasının birçok sebebi vardır. Bu sarkmalardan kurtulmak için sizlere önereceğimiz basit ama etkili 4 hareketi yazımızda bulabilirsiniz.
4 Ocak 2019,   0 Yorum
Basit ve Etkili Kol Hareketleri

Kadınlarda aynaya baktıkları zaman kendilerini rahatsız eden bölgelerden bir tanesi de sarkan kollardır.

Kilo alma ve verme, yaş almak, hareketsizlik ve sağlıksız beslenme kol sarkmalarına sebep olmaktadır. Düzenli egzersiz programı ile kollarınızı şekillendirebilirsiniz.

tricep-dips

Tricep Dips Egzersizi

Bu hareket için bir sandalye, koltuk ya da tabureye ihtiyacınız var. Sandalyenin önünde kollar ters olacak şekilde pozisyonunuzu alıyorsunuz. Bacaklar önde hafif aralık olacak şekilde kalacak. Bacaklar serbest kalarak kol ve omuz bölgesinden destek ile kalçanızı önce aşağıya indirip daha sonrasında ise yavaşça yukarıya doğru çıkarın. İlk yapmaya başladığınızda kollarınız titreyebilir,  düzenli yapmaya başladığınız takdirde daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

Dips Hareketi ile;

Ön kollarınızı çalıştırırsınız.

Omuz, sırt ve göğüs kaslarını etkiler.

Triceps kaslarınızı güçlendirmiş olursunuz.

punches-egzersizi

Punches Egzersizi

Pozisyona ayakta düz ve dik bir şekilde başlanıyor.  Ayaklar omuz genişliğinde açık, sağ kol ile çapraz yöne yumruk atıp geri çekiyoruz. Sonrasında da diğer kolumuz için tekrar yapıyoruz. Kolumuzu ileri yumruk attığımız zaman vücudumuzun üst gövdesini yumruk attığımız yöne doğru çeviriyoruz.

Punches hareketi ile;

Punches, omuz çevresinde yer alan kol kaslarının çalışmasını sağlar.

İsterseniz ağırlık ile de çalışabilirsiniz.

arm-circle-egzersizi

Arm Circles Egzersizi

Harekete başlarken ayakta düz ve bacaklar kalça genişliğinde açık olacak şekilde pozisyon alın. Ayak parmakları öne baksın. Sağ ayağınızı kaldırıp dizden bükün. Dirseklerinizi hafifçe kırıp kollarınızı geriye alıp kollarınızı çevirin.

plank-shoulder-nasil yapilir

Plank Shoulder Taps Egzersizi

Egzersize başlamak için plank pozisyonuna geçiyoruz. Kollar omuzlarımızın tam altında hizada olacak şekilde duruyoruz. Ayaklar ise kalça genişliğinden daha az olacak şekilde aralık bırakıyoruz. Sol elimizi kaldırıp sağ omuzumuza dokunuyoruz. Sol elimizi eski yerine koyduktan sonra bu sefer sağ elimizi sol omuzumuza götürüyoruz.

Plank Shoulder Taps hareketi ile;

Kol kaslarını çalıştırır.

Omuz bölgesini güçlendirir.

Bilekleri güçlendirir.

Karın kaslarını çalıştırır.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın