Sağlıklı Yaşam ve Spor

Evde Yapabileceğiniz 3 Kolay Bacak Hareketi

Bacak bölgenizin güçlenmesini ve kalça bölgenizin sıkılaşmasını istiyorsanız, işte size evde yapabileceğiniz 3 kolay bacak egzersizi.
28 Aralık 2018,   0 Yorum
Evde Yapabileceğiniz 3 Kolay Bacak Hareketi

Beslenme programı ile birlikte uygulayacağınız bacak hareketlerini bıkmadan devam ettirdiğiniz sürece istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

plie-squat-nasil-yapilir

1. Plie Squat Jump

Harekete başlarken ayakta ve düz bir şeklide duruyoruz. Bacaklarımızı omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde aralıyoruz. Ayaklarımız dış tarafa doğru çevirerek parmak uçlarımız dışarıya bakacak şekilde pozisyonumuzu alıyoruz. Sırtımız dik olacak.

Squat hareketi gibi yavaşça aşağıya çömelip yukarıya zıplıyoruz.

Plie Squat Hareketinin Faydaları Nelerdir?

Kalçamızı sıkılaştırır.

Popomuzu kaldırır ve sıkılaştırır.

Bacak bölgemizi de çalıştırır.

lunge-run-nasil-yapilir

2. Lunge Run

Pozisyona ayakta ve düz bir şekilde başlıyoruz. Ayaklar kalça genişliğinde açık olacaklar. Sağ bacağınızı öne atarak 90 derece ile kırıyoruz. Diğer bacak ise dizden aşağısı yere paralel olacak şekilde kalıyor. Eller koşu pozisyonda olacak. 2-3 saniye bu pozisyonda bekledikten sonra diğer bacak ile aynı hareketi tekrarlıyoruz.

Lunge Run Hareketini Faydaları Nelerdir?

Kalça bölgesini çalıştırıp güçlendirir.

Baldır bölgesini güçlendirir.

Yağ yakımını hızlandırır.

side-leg-lift-nasil-yapilir

3. Side Leg Lifts

Başlangıç pozisyonu için yere sağ tarafınıza doğru uzanın. Sağ kolunuz ile başınızı destekleyin. Sol kolunuz ile de avuçtan destek alın. Bacaklarınızı dümdüz olacak şekilde uzatın. Vücudunuz düz bir çizgi şeklinde olmalıdır. Duruşunuzu bozmadan sol bağınızı yukarı doğru kaldırın ve sonra aşağıya geri indirin. Hareketi seri halde yapın. Egzersizi tamamladığınız zaman diğer tarafınıza geçin.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın