Sağlıklı Yaşam ve Spor

Pilates Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Pilates, vücudunuzda bulunan kasları çalıştırır ve özellikle bel bölgelerindeki ağrılara iyi gelir. Peki pilates hangi sıklıkla yapılmalıdır?
26 Aralık 2018,   0 Yorum
Pilates Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Pilates, kasları güçlendirip vücudun direncini arttırmaktadır. Sürekli masa başında çalışıyorsanız kamburluğunuzdan dolayı oluşan deformasyonları yok etmek için pilates yapabileceğiniz gibi bel kısımlarınızda ağrı çekiyorsanız bu bölgelerinizi güçlendirmek için de tercih edebilirsiniz.

Pilatesin yapılma sıklığı vücudun ihtiyacına göre değişim gösterse de uzmanların görüşü haftada 2 ya da 3 defa yapılacak pilatesin yeterli olacağı görüşünde. Önemli olan düzenli yapılmasına özen gösterilmesidir.

pilates-faydalari

Pilatesin en güzel taraflarından bir diğeri de yaşın öneminin olmamasıdır. İstediğiniz yaşta doğru hareketleri yaparak vücut direncinizi arttırabilirsiniz.

Pilates ile ilgili diğer yazımız olan " Yeni Başlayanlar İçin Evde Yapabileceğiniz Pilates Hareketleri " yazımızı da okumanızı öneririz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın