Etkili Şınav Nasıl Çekilir?

Karın kaslarının sıkılaşması için en önemli egzersizlerden biri olan şınav egzersizinin doğru gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Vücudumuzun en önemli kas gruplarını çalıştıran şınav hareketi ile daha dinamik ve daha fit bir görünüme sahip olabiliriz.

Ancak şınav zorlayıcı bir harekettir. Bu nedenle şınav hareketini uygularken kullanacağınız bazı püf noktalar sayesinde daha etkili bir sonuca ualaşabileceksiniz.

sinav-nasil-cekilir

1. Basitten Başlayın!

Eğer şınav çekmeye yeni başladıysanız o zaman dizlerinizin üzerinde ya da ellerinizi duvara koyarak hareket etmeniz daha doğru bir sonuç için uygun olacaktır. Bu şekilde şınav hareketine de daha rahat bir şekilde alışabilirsiniz.

2. Omuzlarınızdaki Yükü Azaltın!

Kalçanızın havaya doğru eğim yapması omuzların yükünü arttırdığı için daha hızlı bir şekilde yorulabilirsiniz. Bu nedenle kalçanızı havaya kaldırmaktan kaçınmalı ve sırt ve ayak açınızı düzgün ayarlamaya çalışmalısınız.

dogru-sinav-nasil-cekilir

3. Vücut Doğru Açıda Olmalı!

Ayak, kol, bacak ve sırt kısımlarının dümdüz olması gerekiyor. Kalçanızı yere değdirmemelisiniz.

4. Geniş Açıda Çalışın!

Şınav çekmeye yeni başladıysanız kollarınızı geniş açıda açın. Eller 45 derece açı ile ite kuvvetinizi kullanarak zeminden kalkabilirsiniz.

sinav-cekme-teknikleri

5. Başınızı Yere Düşürmeyin!

Başınız ve omurganızı aynı hizaya vermelisiniz. Bunun için zorlanıyor iseniz de kalkarken zeminde kendinize bir nokta belirleyip o noktaya odaklanabilirsiniz. Hem dengenizi korur hem de açınızı da kaybetmemiş olursunuz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ