Sağlıklı Yaşam ve Spor

Etkili Şınav Nasıl Çekilir?

Karın kaslarının sıkılaşması için en önemli egzersizlerden biri olan şınav egzersizinin doğru gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.
21 Aralık 2018,   0 Yorum
Etkili Şınav Nasıl Çekilir?

Vücudumuzun en önemli kas gruplarını çalıştıran şınav hareketi ile daha dinamik ve daha fit bir görünüme sahip olabiliriz.

Ancak şınav zorlayıcı bir harekettir. Bu nedenle şınav hareketini uygularken kullanacağınız bazı püf noktalar sayesinde daha etkili bir sonuca ualaşabileceksiniz.

sinav-nasil-cekilir

1. Basitten Başlayın!

Eğer şınav çekmeye yeni başladıysanız o zaman dizlerinizin üzerinde ya da ellerinizi duvara koyarak hareket etmeniz daha doğru bir sonuç için uygun olacaktır. Bu şekilde şınav hareketine de daha rahat bir şekilde alışabilirsiniz.

2. Omuzlarınızdaki Yükü Azaltın!

Kalçanızın havaya doğru eğim yapması omuzların yükünü arttırdığı için daha hızlı bir şekilde yorulabilirsiniz. Bu nedenle kalçanızı havaya kaldırmaktan kaçınmalı ve sırt ve ayak açınızı düzgün ayarlamaya çalışmalısınız.

dogru-sinav-nasil-cekilir

3. Vücut Doğru Açıda Olmalı!

Ayak, kol, bacak ve sırt kısımlarının dümdüz olması gerekiyor. Kalçanızı yere değdirmemelisiniz.

4. Geniş Açıda Çalışın!

Şınav çekmeye yeni başladıysanız kollarınızı geniş açıda açın. Eller 45 derece açı ile ite kuvvetinizi kullanarak zeminden kalkabilirsiniz.

sinav-cekme-teknikleri

5. Başınızı Yere Düşürmeyin!

Başınız ve omurganızı aynı hizaya vermelisiniz. Bunun için zorlanıyor iseniz de kalkarken zeminde kendinize bir nokta belirleyip o noktaya odaklanabilirsiniz. Hem dengenizi korur hem de açınızı da kaybetmemiş olursunuz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın