Yağ Yakabileceğiniz Karın Egzersizleri

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için hangi egzersizlerin daha etkili olduğunu bu yazımızda bulabilirsiniz.

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için yapabileceğiniz egzersizler;

tuck-burpees

Tuck Burpees Ezgersizi

Harekete başlarken ayakta düz bir şekilde pozisyonumuzu alıyoruz. Sonrasında yere çömelip iki elimizden destek alıp zıplayarak plank pozisyonuna geçiyoruz. Plank pozisyonunda bir tane şınav çekerek zıplayıp tekrar çömelik halimize geri dönüyoruz. Kalktığımızda havada dizlerimizi karnımıza doğru çekip zıplayıp tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönüyoruz.

twisted-mountain-hareketi

Twisted Mountain Climbers (Dağ Tırmanışı) Egzersizi

Egzersize başlamak için şınav pozisyonuna geçiyoruz. Önemli olan hareket esnasında vücudumuzun dümdüz olmasıdır. Önce sağ ayağımızı yukarıda görülen fotoğraftaki gibi sol omzumuza doğru getiriyoruz. Birkaç saniye bekledikten sora eski pozisyonuna geri getiriyoruz. Aynı hareketi bu sefer diğer ayağımız ile tekrarlıyoruz. Eller, kollar ve üst beden sabit olacak şekilde bacaklar ile tırmanıyor olacaksınız.

bridge-kopru-hareketi

Bridge (Köprü) Egzersizi

Harekete başlarken yere sırt üstü uzanmanız gerekmektedir. Ayak tabanlarınız yerde ve kalça hizasında açık, dizleriniz de kırık bir pozisyonda kalacak. Eller ve kollarınız yan tarafta kalacak şekilde belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar yavaşça aşağıya indirmeniz gerekiyor.

Hareketi kontrollü bir şekilde uygulamanız gerekmekte, hareket esnasında da ayak tabanlarınız hiç yerden kalkmamalıdır. Hareketi yaparken kalça ve karın kaslarınızı sıkı tutmayı da unutmayın.

frog-jump-egzersizi

Frog Jump Egzersizi

Egzersize şınav pozisyonunda başlayın. Elleriniz omuz genişliğinde açık olsun. Ardından hızlıca öne doğru zıplayarak ayaklarınızı kol hizanıza getirin. Bir kaç saniye bekleyip ardından tekrar zıplayarak şınav pozisyonuna geri dönün.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ