Güzel Bir Motivasyon Örneği: 25 Yaşındaki Kara Dunstan’ın Zayıflama Hikayesi

Avustralya'da yaşayan Kara Dunstan'ın bizlere motivasyon sağlayacak öyküsünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hayatımızda kendimize ait seçimlerimiz var. İstersek aslında çok da kısa olan zamanımızı çok mutsuz, depresyonda ve kendimizi sevmeyerek geçirebiliriz. Sürekli bahaneler bularak hayatımızdaki bu bizi mutsuz eden şeyleri görmezden gelip erteleyip daha da mutsuz ve memnuniyetsiz bir şekilde hayatımıza devam edebiliriz. Ya da yine bir seçim yapıp kendimiz için harekete de geçebiliriz. İstediklerimize ve hedeflerimize ulaşabiliriz. Aslında hepsi bizim seçimlerimizdir.

kilo vermek

Avustralya’da yaşayan 25 yaşındaki Kara Dunstan’ın da hayatını iyi yönde değiştirmek isteyen ve bu yolda seçimini yapan kişilerden bir tanesi.

Kendisi 15 yaşından itibaren kilo problemi ile uğraşan ve kendisini “yeme bağımlısı” olarak tarif eden genç bir bayan. Genç kadın en iyi kilosunun 120 olduğunu hatırlıyor ve bu kilonun da tartıda git gide arttığını da belirtiyor.

Kendisinin kırılma noktası iki çocuğuna bakarken zorlanması. Hareket ederken artık dizlerinin kendisini taşıyamaması ve 15 dakikalık bir hareketten sonra mutlaka oturup dinlenmek zorunda kalması…

Kilo günleri ile ilgili aklında kalan “Çok mutsuz ve depresyonda” olduğu. Kontrolden çıkma noktası ise ikinci doğumundan hemen sonra başlıyor. Yeme bağımlılığı artmaya başlıyor yeme isteğini bastırabilmek için eşinden gizli kendi hesabından her gün 100 dolar harcamaya başlıyor.

diyet yaparak zayıflamak

Kara Dunstan o günlerde neler yediğini şöyle anlatıyor:

"Özellikle canımın sıkkın olduğu günlerde güne kek ile ekstra pastırma ve ekstra peynirli bir hamburger ile büyük bir kola ile başlıyordum. Bunu yarım bir tavuk ve litrelerce kolayla yapılan bir öğle yemeği izliyordu. Akşamları da pizza yiyordum. Tüm bunları ödemek için kişisel hesabını kullanmak zorunda kalıyordum ve eşim para harcadığımı bilmezdi. “

Bu şekilde yaşamaktan çok yorulan ve iyice mutsuz olan Kara, gastrik mide ameliyatı olup 6 ay içinde ise 40 kilo vermeyi başarır.

zayıflama hikayeleri

Elbette, sağlıklı beslenme ve spor egzersizlerini de hayatına dahil ederek 10 kilo daha vermeyi başarır. Hatta kişisel antrenörlük eğitimi de alıp kariyerini tamamen değiştirir.

Değişimini kendi bloğunda paylaşıp aslında bu sıkıntıları yaşayan kişilere “yalnız değilsiniz” mesajını vermek istiyor.

"Sağlığım şahane. Kendime baktığım zaman mutluyum. Artık hakkıyla annelik ve eşlik yapabiliyorum. Başka insanlara yardım edebiliyorum ve artık kendi işim var."

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Kaynak: https://www.whimn.com.au/talk/news/how-this-woman-lost-50kg-in-a-year-and-transformed-her-life/news-story/6c3ba105d205be4093101296640c3184

Yorumlar

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ