Spinning ile Kısa Zamanda Forma Girin!

Küçükken dışarıda gün boyunca dolaştığımız bisiklet sevdamızı günümüzde yine çok fazla eğlenerek kilo verme noktasına taşımak…

Spinning ile Eğlererek Kilo Ver

Küçükken dışarıda gün boyunca dolaştığımız bisiklet sevdamızı günümüzde yine çok fazla eğlenerek kilo verme noktasına taşımak…

1989 yılında profesyonel Johnny G. tarafından evinde antreman yapmak için keşfedilen spinning günümüzde en popüler aerobik çalışması haline gelmiştir.

Müzik eşliğinde pedallarla dans etmek ve çocukluğunuzda hissettiğiniz duyguları yeniden hissetmek, bisikletin üstünde kendinle yarışmak inanılmaz keyif verici ve aynı zamanda sağlığımız için muhteşem…

Spinning, bir eğitmen ile beraber kapalı mekanda sabit bisikletler ile bisiklet sürme tekniklerini kullanarak yapılan bir egzersiz türüdür. Müzik eşliğinde grup ile beraber yapılır ve 45 dakika sürmektedir. Derslerin ilk 5 dakikası ısınma, son 5 dakikası ise soğuma bölümüdür.

Spinning

Spinning ile Yüksek Kalori Yak

Kilo vermekteki hedef günlük kalori harcamasını yükseltmek. Spinning dersinde ortalama olarak 500-600 kalori yakılabilmektedir. Bu nedenle kilo vermenizi kolaylaştırabilir. Aynı zamanda da nabız artış sağlanarak yani belirli bir süre zor belirli bir süre daha rahat çalışma yapılarak yağ yakımını da arttırmak mümkündür.

Spinning'de kendi zorluk derecenizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bu nedenle her yaşta ve aynı grup ile beraber çok rahatlıkla bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kendi vücut ağırlığınız sebebiyle diz ve omurgaya binen yük azalmaktadır.

Müzik eşliğinde yapıldığı için hem motivasyonunuz hem de eğlence miktarınız artmaktadır. Aynı zamanda grup ile çalışmalar genelde spora devamlılığı arttırmaktadır.

Spor Yaparken Müzik Dinlemenin Etkisi

Bacak kaslarınızı çok güçlendirmektedir.

Oksijen kullanma kapasitenizi arttırmaktadır. Yani dolaşım sisteminiz güçlenir, bu da daha geç yorulmanıza, daha uzun vadeli çalışma kapasitesine ve konsantrayonunuzun artmasına ve elbette hayat kalitenizin artması anlamına gelmektedir.

Spinning ile Yağlarından Kurtul

Vücuttaki yağlarınızdan çok daha hızlı bir şekilde vedalaşabilirsiniz.

Spinning

Spinning derslerindeki atmosferi mutlaka deneyimlemeniz gereklidir! Deliler gibi pedal çevirin ve kendinizi müziğin ritmine bırakın…

Siz en iyisi Sports & Merits anlaşmalı kulüplerimizden spinning dersleri için randevunuzu hemen ayarlayın…

Bol sporlu ve sağlıklı günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ