Vücut Sıkılaştırıcı 4 Egzersiz

İşte evinizde çok rahatlıkla yapacağınız vücut sıkılaştırıcı 4 farklı egzersiz. Bu egzersizler sayesinde hem vücudunuz sıkılaşıcak, hem de istediğiniz görüntüye kısa süre ulaşacaksınız.

Kısa bir zaman diliminizi ayırarak yapabileceğiniz herhangi bir ekipmana da ihtiyaç duymayacağınız ve vücudunuzun hemen hemen her bölgesini de sıkılaştırabileceğiniz dört egzersiz.

plank hareketi

1.Plank

Olmazsa olmazımız plank… Bütün vücudunuzu çalıştırabileceğiniz başta karın kasları olmak üzere boyun, sırt, bel ve göğüs kaslarına da etki eden, kaslarınızın güçlenmesini sağlayan çok etkili bir egzersiz.Harekete başlarken düz bir şekilde uzanın. Dirsekleriniz, kolunuzun ön kısmı ve ayak parmaklarınızın uçları değecek şekilde pozisyonunuzu alın. Bacaklar omuz genişliğinde olmalıdır. Karın kaslarınızı sıkarak dengede kalmanız yeterli. Hareketi yaparken kalçanızın aşağıda ya da yukarıda olmamasına özen gösterin. Ayrıca düzenli nefes alıp vermeyi de unutmayın.

Başlangıç aşamasında 15-20 saniye ile başlayıp zamanla süreyi arttırabilirsiniz.

mountain climber

2.Mountain Climber

Egzersize başlamak için şınav pozisyonuna geçiyoruz. Önemli olan hareket esnasında vücudumuzun dümdüz olmasıdır. Önce sağ ayağımızı yukarıda görülen fotoğraftaki gibi sol omzumuza doğru getiriyoruz. Birkaç saniye bekledikten sora eski pozisyonuna geri getiriyoruz. Aynı hareketi bu sefer diğer ayağımız ile tekrarlıyoruz. Eller, kollar ve üst beden sabit olacak şekilde bacaklar ile tırmanıyor olacaksınız.

Bu egzersiz ile de başta karın kasları, bacak ve kol kaslarınızı çalıştıracaksınız. Kalçaları çalıştırmış olursunuz.

triceps dips

3.Triceps Dips

Gelelim üst bölgeyi çalıştırmaya… Bunun için de yapmamız gereken egzerisz Triceps Dips hareketi..

Bu hareket için bir sandalye, koltuk ya da tabureye ihtiyacınız var. Sandalyenin önünde kollar ters olacak şekilde pozisyonunuzu alıyorsunuz. Bacaklar önde hafif aralık olacak şekilde kalacak. Bacaklar serbest kalarak kol ve omuz bölgesinden destek ile kalçanızı önce aşağıya indirip daha sonrasında ise yavaşça yukarıya doğru çıkarın. İlk yapmaya başladığınızda kollarınız titreyebilir,  düzenli yapmaya başladığınız takdirde daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

squat

4.Squat

Ayaklar omuz genişliğinde açık, parmak uçlarımız ise karşıyı gösterecek şekilde pozisyonumuzu alıyoruz.Çömelirken kalça dışarı çıkmalı ve gövde dik bir pozisyonda, dizler ise parmak uçlarını geçmemeli. Çömelirken nefes alıyoruz, kalkarken kontrollü bir şekilde nefesimizi veriyoruz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ