Sağlıklı Yaşam ve Spor

Kalori Yakmanızı Sağlayan Spor Aletleri

Kalori yakmak spor yaparken olmazsa olmazımızdır. Bu hedef için birçok farklı tarzda spor aletleri vardır. Her bir spor aletinde yaktığımız kalori miktarı birbirinden farklıdır.
1 Kasım 2018,   1 Yorum
Kalori Yakmanızı Sağlayan Spor Aletleri

Kalori yakmak için kullanabileceğiniz birçok spor aleti vardır. Bu aletlerden bazıları oldukça etkili iken bazıları ise sadece bazı kas gruplarını çalıştırır. Sonuca ulaşmak için burada sizin motivasyonunuz ve istikrarınız önem kazanır.

Gelelim kalori yakmak için en çok tercih edilen spor aletlerine;

koşu bandı

1.Koşu Bandı

Koşu bandında zaman programı yapabilirsiniz. Hafif, orta ve yoğun programda çalışabilirsiniz. Ayrıca iniş, çıkış ve sprintler de ayarlayabilirsiniz. Koşu bandı kullanarak saatte ortalama 450-650 kalori arasında yakabilirsiniz.

kondisyon bisikleti

2.Kondisyon Bisikleti

Tercih edilen diğer spor aleti kondisyon bisikletidir. Kullanımı oldukça basittir. Sadece oturup pedal çevirmeniz yeterlidir. Kondisyon bisikleti ile ortalama 500-900 arasında kalori yakabilirsiniz.

eliptik bisiklet

3.Eliptik Bisiklet

Etkili hareketlerden bir tanesi de eliptik bisiklettir. Step makinesi ve koşu bandının kombinasyonu bir alettir. Eliptik hareket oldukça etkili bir harekettir. Bu alet ile ortalama saatte 300-600 arası kalori yakmanız mümkündür.

hidrolik kondisyon küreği

4.Hidrolik Kondisyon Küreği

Vücudunuzun üst ve alt bedenini çalıştırabileceğiniz ve ayrıca da karın kaslarınızı güçlendirebileceğiniz bir alettir. Koşu bandından daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bu alet ile ortalama saatte 300-700 kalori arasında yakabilirsiniz.

Sizin kalori yakmada tercih ettiğiniz spor aleti hangisi?

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

  • Ayşe Göydaş
    7 Kasım 2018 Çarşamba, 21:35

    Kalori yakmakla ilgili birçok makale okudum! Bence hedefeler önemli!

     Cevapla

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın