Sağlıklı Yaşam ve Spor

Köprü Egzersizi

Bacak, basen ve kalça bölgenizi şekillendirmek için evde kısa bir vaktinizi ayırarak yapabileceğiniz köprü egzersizi, aynı zamanda stresi azaltan bir egzersizdir.
30 Ekim 2018,   1 Yorum
Köprü Egzersizi

Basen bölgenizi çalıştırmak, kalça bölgenizi şekillendirmek ve üstüne bir de karın bölgenizi de güçlendirip işin içine katmak istiyorsanız çok basit bir hareket olan köprü hareketini hayatınıza katabilirsiniz.

köprü egzersizi

Köprü Egzersizi Nasıl Uygulanır?

Harekete başlarken yere sırt üstü uzanmanız gerekmektedir. Ayak tabanlarınız yerde ve kalça hizasında açık, dizleriniz de kırık bir pozisyonda kalacak. Eller ve kollarınız yan tarafta kalacak şekilde belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar yavaşça aşağıya indirmeniz gerekiyor.

Hareketi kontrollü bir şekilde uygulamanız gerekmekte, hareket esnasında da ayak tabanlarınız hiç yerden kalkmamalıdır. Hareketi yaparken kalça ve karın kaslarınızı sıkı tutmayı da unutmayın.

Köprü Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Basen bölgenizi çalıştırırsınız.

Kalça bölgenizi şekillendirirsiniz.

Karın bölgesini çalıştırırsınız.

Selülitleri önleyici bir harekettir.

Stresi azaltır.

Sindirim için olumlu etkileri vardır.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

  • Ecem
    5 Kasım 2018 Pazartesi, 12:45

    Bu egzersizi yaparken bele biraz ağırlık koyarak yapınca daha etkili oluyor. Ya da egzersiz bandını bacağa takarak aynı zamanda bacak da çalışılabilir.

     Cevapla

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın