Yediğimiz Yemeklere Göre Kaç Saat Spor Yapmamız Gerekiyor?

Gün içerisinde kalorilerini hesaba katmadan birçok yiyecek tüketiyoruz. Yediğimiz yemeklere göre kaç saat spor yapmamız gerektiğini ise bazen bilmiyoruz. Bazen de bu kalorileri öğrendikten sonra pişmanlık duyuyoruz.

Yediğimiz bazı yiyeceklerden sonra özellikle kalorilerini öğrendikten sonra oldukça pişmanlık duyabiliyoruz.

Bu yiyeceklerden bazılarının yaklaşık kalorileri ve bu kalorileri de yakabilmek için gerekli olan spor çeşitleri ve zaman dilimlerini küçük bir mukayese yapabilmek için aşağıya bir göz atabilirsiniz.

pizza kalori

1 Dilim Orta Boy Pizza: 1 saat tempolu yürüyüş

1 dilim pizza yaklaşık olarak 240 kalori olduğu için yakmak için 45 dakika – 1 saat tempolu yürüyüş ya da yüzme yapmanız gerekiyor.

baklava kalori ne kadar

2 Dilim Baklava: 1,5 saat tempolu yürüyüş

Baklava denince akan sular durur hepimiz için. 1 dilim baklava yaklaşık 250 kaloriye bedel. 2 dilim baklava tüketmek iyi hoş ama bu kaloriyi yakabilmek için 1,5 saat yüzme, 1 saat tempolu bisiklet çevirme, 1 saat koşu yapmanız gerekiyor.

iskender kaç kalori

1 Porsiyon İskender Kebap: Yaklaşık 5 saat tempolu yürüyüş

İskender kebabın kalorisini öğrendiğiniz takdirde yemek için bayağı bir düşüneceğiniz yemeklerden bir tanesi. 1 porsiyon ortalama 400-450 kaloriyi buluyor. Sosunu ve tereyağını da eklersek 700-750 kaloriyi buluyor. Bu kaloriyi yakabilmek için hiç durmadan 4-5 saat tempolu yürüyüş ya da yüzme, yaklaşık 3 saat bisiklet çevirmek anlamına geliyor.

lahmacun ne kadar kalori

1 Lahmacun: 45 dakika tempolu yürüyüş

1 tane lahmacun 220 kalori anlamına geliyor. Bu kaloriyi yakabilmek için 45 dakika tempolu yürüyüş ya da 30 dakika koşu yapmanız gerekiyor.

makarna kalori miktarı

1 Tabak Domatesli Makarna: 45 dakika tempolu yürüyüş

1 tabak domates makarna 200 kalori demektir. Bu sadece domatesli makarna için ekstra malzeme geldiği takdirde kalori miktarı da artar. Bu kaloriyi yakabilmek için 45 dakika tempolu yürüyüş ya da 30 dakika koşu yapmanız gerekiyor.

patates kızartması

1 Porsiyon Patates Kızartması: 1,5 saat tempolu yürüyüş

100 gram patates kızartması yaklaşık olarak 400-450 kalori içerir. Ketçap ve diğer soslar hariç elbette. Bu kalorileri yakmak için de 1,5 saat tempolu yürüyüş ya da yüzme yapmak gerekiyor.

elma kalori miktarı

1 Orta Boy Elma: 15 dakika yürüyüş

1 elma 50-60 kalori arasında. Bu kaloriyi yakmak için sadece 15 dakika yürüyüş yapmanız yeterli.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ