Vücudunuzu Şekerden Arındırmanın Yolları

Fonksiyonel tıp uzmanı Mark Hyman'a göre, vücudunuzdan şekeri atmak ve bağımlılıktan kurtulmak için sadece 10 gün yeterli.

Şekere karşı zayıf bir noktamız var değil mi?

Şeker Bağımlılığı” adlı yazımıza göz atmak isterseniz orada fazla şeker tüketiminin vücudumuza yapmış olduğu olumsuz etkilerini inceleyebilirsiniz.

Peki, vücudumuzu şekerden nasıl arındırabiliriz?

Küp şeker

Eat Fat Get Thin kitabının yazarı, fonksiyonel tıp uzmanı Mark Hyman, vücudunuzdan şekeri atmak ve bağımlılıktan kurtulmak için sadece 10 güne ihtiyacınız olduğunu söylüyor.

600 kişi 10 gün boyunca tatsız diyet yemekleri yemek zorunda olmadan ve açlık çekmeden şeker detoksu yaparak toplamda 1800 kilo vermeyi başarmış.

Dr. Hyman’ın şeker detoksu tavsiyeleri:

Biyolojik bağımlılıktan kurtulmanın tek yolu aniden bırakmaktır tıpkı içki, sigara bağımlılığı gibi. Tamamen bırakın.

Şekeri, unlu ürünleri, yapay tatlandırıcıları, trans ve hidrojenize yağ ve MSG içeren her şeyi bırakın. 10 gün boyunca, kutuda, pakette, konserve olarak gelen hiçbir şey yemeyin. Tamamen doğal gıdalarla beslenin.

Her öğünde protein tüketmek, kan şekerinizi dengelemenin en iyi yoludur. Gününüze çiftlik yumurtası ile başlayın. Kuruyemiş, balık, yumurta gibi protein açısından zengin gıdaları, her öğüne katmayı deneyin.

Yağ sizi şişmanlatmaz, şeker şişmanlatır. Yağ sizi doyurur, kan şekerinizi dengeler ve hücrelerinize enerji verir. Proteinle birlikte, her öğünde sağlıklı yağlar tüketin. Kuruyemiş, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, avokado ve omega-3 sağlıklı yağlara örnek olabilir.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ