Sağlıklı Yaşam ve Spor

Kış Mevsiminde de Yürüyüşe Devam

Kışın doğa ile daha az haşır neşir oluyoruz ancak yapılan araştırmalarda kış mevsimi yürüyüş yapmak için harika bir mevsim seçimi olduğunu gösteriyor.
11 Ekim 2018,   0 Yorum
Kış Mevsiminde de Yürüyüşe Devam

Yaz, güneş, temiz hava, doğa derken hızlı bir şekilde sonbahar ve kışa giriş yapıyoruz. Kışın ise doğa ile daha az haşır neşir oluyoruz… Doğada yürüyüş planlarımızı tamamen rafa kaldırıyoruz. Ancak yapılan araştırmalarda kış mevsimi de yürüyüş yapmak için harika bir mevsim seçimi…

Inidiana Üniversitesi’nde insan performansı ve biyomekanik laboratuvar direktörü Alan Mikesky, soğuk havanın zihindeki etkileri ile ilgili olarak stresi azalttığını ve pozitif duyguları beslediğini belirtiyor. 

Kış Yürüyüşü

Soğuk havada geçirdiğimiz sürenin enerjimizi de daha fazla arttırdığını da ekliyor. Uyku düzeni ile problem yaşayan kişilerin özellikle soğuk hava yürüyüşlerine önem göstermesi gerektiğinin ve aynı zamanda vücutta oluşabilecek iltahaplanma ve enfeksiyon riskini azalttığının altı çiziliyor.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın