Avokado Nasıl Olgunlaştırılır?

Olgun bir avokadoyu her türlü tüketmek keyifli iken olgunlaşmamış sert bir avokadoyu tüketmek de bir o kadar keyifsizdir.

Avokadonun içeriğindeki potasyum, antioksidan, lutein ve demir içeriği ile sağlığa da oldukça faydalı olan bu besin, kilo vermek isteyenlerin ve sağlıklı beslenenlerin de tercihi.

Avokadoyu Tüketmeniz İçin 7 Sebep” adlı yazımızda avokadonun yararlarına daha detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Olgun bir avokadoyu her türlü tüketmek keyifli iken olgunlaşmamış sert bir avokadoyu tüketmek de bir o kadar keyifsizdir.

Bu nedenle Kanada’da bir girişimci “avokado çorabı” diye bir ürün geliştirmiş. Yünden üretilmiş bu çorap sayesinde avokadonuzu 24 saat beklettiğiniz takdirde meyveniz tam yemelik kıvama ulaşıyor.

Ancak avokadolarınızı olgunlaştırmak için illa bir “avokado çorabı” na ihtiyacınız yok. Çok daha basit işlemler ile de bu işi halledebilirsiniz. İşte basit çözümler;

1. Avokadonuzu yanında bir muzla bir kesekâğıdına koymak (ya da gazeteye sarmak) Eğer ağzını gevşekçe kapatıp paketi fırın yanı gibi ılık bir yere koyarsanız bir-iki güne avokadonuz olgunlaşacak.

2. Avokadonun olgunlaşmasını sağlayan bir diğer meyve de elma. Bir elmayla bir avokadoyu yine kağıda sardıktan sonra en az bir gece bekleterek avokadonuzu yumuşatabilirsiniz.

3. Hızlı bir şekilde çözüme ulaşmak isterseniz de un kullanabilirsiniz. Bir kesekâğıdını un ile doldurup avokadonuzu bu una gömün. Bir gün içinde yenilebilecek olgunluğa erişecektir.

“Avokado İle İlgili İpuçları” Esen Blake videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ