Sağlıklı Yaşam ve Spor

Yağ Yakmak İçin Yürüyüş Şekli Nasıl Olmalıdır?

Metabolizmanızı şaşırtıp kilo vermeyi durduran vücudunuzu atağa geçirmeniz için yürüyüş şeklinizi buna göre ayarlamanız gerekiyor.
25 Eylül 2018,   0 Yorum
Yağ Yakmak İçin Yürüyüş Şekli Nasıl Olmalıdır?

Yağ yakmak için yürüyüş sırasında interval kardiyo yapmanız yani hızınızı arttırıp azaltmanız gerekmektedir. Bu metabolizmanızı şaşırtıp kilo vermeyi durduran vücudunuzu da atağa geçirmenizi sağlar. Nabız hızınızın azalıp artması metabolizmanızı hızlandıran ve yağ yakımını arttıran etkendir.

İnterval Kardiyo ile Yürüyüş Nasıl Yapılır?

Açık Havada Yürüyüş

Açık Havada Yürüyorsanız;

İlk 15 dakika normal tempoda yürüdükten sonra hızınızı arttırıp çok hızlı, nefes nefese kalacak şekilde iki dakika yürüyün. Sonra normal temponuza dönüp beş dakika bu şekilde yürüyün ve ardından tekrar iki dakika boyunca hızlanın.

Koşu Bandında Yürüyüş

Koşu Bandında Yürüyorsanız;

Normal hızda (4.5-5.0) yürümeye başlayın, yine 15 dakika boyunca bu şekilde yürümeye devam edin. Hemen sonrasında hızınızı 7.5-8.0 hızına çıkararak iki dakika boyunca hızlanın. Tekrar başladığınız seviyeye dönün ve beş dakika bu tempoda yürüyün. Ardından yine 7.5-8.0 hızında iki dakika hızlanın. Başlangıçta bu şekilde kardiyonuzu yapın. Vücudunuz bu tempoya alışınca kardiyo sürenizi arttırarak yürüyüşünüzü tamamlayın.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cardio

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın