Sağlıklı Yaşam ve Spor

4 Basen Eritme Hareketi

En çok problem yaşadığımız bölgelerden biri olan basen bölgesini, programınıza ekleyeceğiniz basit hareketlerle sıkılaştırabilirsiniz.
18 Eylül 2018,   0 Yorum
4 Basen Eritme Hareketi

Basen bölgesi karın bölgesinden sonra en çok problem yaşadığımız bölgelerden bir tanesi... Sağlıklı beslenmenin yanında programınıza ekleyeceğiniz basit hareketler ile bu bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

Köprü Egzersizi

Köprü

Yere sırtüstü uzanın ve ayaklarınızı yere doğru kırın. Karın kaslarınız sıkılı şekilde kalçanızdan itibaren vücudunuzu yukarı doğru kaldırın.

Fire Hydrant Egzersizi (Yan Kalça Kaldırma Egzersizi)

Fire Hydrant Egzersizi

Yerde ellerinizin ve ayaklarınızın üzerinde durun. Elleriniz omuz hizasında ve genişliğinde, dizler ise kalça altında ve 90 derece olmalıdır. Sırt dik, karın kasları kasılı, kalça sabit bir şekilde sağ kalça vücudun sağ tarafına kaldırılır, sağ diz kalça seviyesine gelene kadar esnetilir. Sağ diz yere değmeyecek şekilde yere indirilir. Diğer bacak için de tekrar yapılır. Bu sayede hem karın kasları hem kalça hem de dış bacak kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Squat Egzersizi

Squat

Ayaklar omuz genişliğinde olacak şekilde ayakta dik pozisyon alınır. Kalça dışa doğru bacaklar kırılarak oturma pozisyona geçilir ve sonra tekrar başlangıç pozisyonuna gelinir.

Yukarı Tekme Egzersizi

Yukarı Tekme Egzersizi

Yere dört ayak üstünde olacak şekilde pozisyonunuzu alın. Sağ ayağınızı dizden kırıp havaya tekme atar gibi yukarı kaldırın. Hareketi durmadan ve bacağınızı da yere indirmeden devam edin. Sonra diğer ayağınıza geçin.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Etiketler: basen basen eritme

Yorumlar

Bu yazı için henüz yorum eklenmedi.

Görüş Belirtmek İster misiniz?

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Sports & Merits Hopi Kampanyaları