Yağ Yakabileceğiniz 4 Hareket

Bol bol zıplayıp hareket ederek enerji harcayabileceğiniz ve düzenli yaptığınız takdirde kaslarınızı çalıştırıp bolca da yağ yakabileceğiniz hareketler…

Bol bol zıplayıp hareket ederek enerji harcayabileceğiniz ve düzenli yaptığınız takdirde kaslarınızı çalıştırıp bolca da yağ yakabileceğiniz hareketler…

Eğer ki diz, bel, boyun gibi bölgelerinizde eklem ya da kas ile ilgili problemleriniz varsa mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Jumping Jacks Hareketi

Jumping Jack

Pozisyon için ayakta düz bir şekilde durun. Ayaklarınız biraz aralık olacak şekilde kalmalıdır. Kollar ise düz yanınızda olacak. Zıplayarak aynı anda hem bacaklarınızı biraz daha açacak hem de kollarınızı yanlardan başınızın üzerine kaldırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönüp hızlı tempo ile hareketi tekrarlayın.

Lunge Skip Hareketi

Skip Lunges

Pozisyon için harekete ayakta düz ve dik bir şekilde başlayın. Bacaklar omuz hizasında açık olacak şekilde önce sağ bacağınızı ileriye doğru atın ve kırın. Arkada kalan bacağınızı da dizden bükün. Bacağınız yere paralel olacak şekilde ama arkadaki diziniz yere değmeyecek şekilde olacaktır. Sağ bacağınız ise düz olacak, diziniz de ayak parmağınızı geçmeyecek şekilde olacaktır. Bu pozisyonda birkaç saniye kaldıktan sonra yukarıya sıçrayıp sol bacağınızı öne getirip dizinizi karnınıza doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve diğer bacak için tekrar yapın.

Mountain Climber Hareketi

Mountain Climber

Egzersize başlamak için şınav pozisyonuna geçin. Önemli olan hareket esnasında vücudunuzun dümdüz olmasıdır. Önce sağ ayağımızı yukarıda görülen fotoğraftaki gibi sol omzunuza doğru getiriyoruz. Birkaç saniye bekledikten sora eski pozisyonuna geri getiriyorsunuz. Aynı hareketi bu sefer diğer ayağınız ile tekrarlayın. Eller, kollar ve üst beden sabit olacak şekilde bacaklar ile tırmanıyor olacaksınız.

High Knee Hareketi

High Knee

Pozisyona dik ve düz bir şekilde başlayın. Ayaklar omuz hizasından daha kapalı olacaktır. Eller karın hizasında olacaktır. Sağ bacağınızı kırıp yukarı el hizanıza çekin daha sonra da sol bacağınızı aynı şekilde. Hızlı tempo ile hareketi tekrarlayın.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ