İnce Bacaklar İçin Hareketler

Giydiğiniz taytların / jeanlerin içinde ya da yazın kısa şortların içinde sıkı, ince ve selülitsiz bacaklara sahip olmak kim istemez ki?

Giydiğiniz taytların/jeanlerin içinde ya da yazın kısa şortların içinde sıkı, ince ve selülitsiz bacaklara sahip olmak kim istemez ki? E bunun için sadece beslenme programınızı düzenlemek yeterli kalmaz. Biraz da çalışmak gerekir.  

Sumo Squat :

Sumo Squat

Dik bir şekilde ayakta iken ayaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla olacak şekilde iki yana açın. Yavaşça oturur şekilde aşağıya inin, bir iki saniye bekledikten sonra başlangıç pozisyonuna dönün. 3 set 15 tekrar ile çalışabileceğiniz bu hareketle iç bacaklarınızı çalıştırmış olursunuz.

Lunge Hareketi :

Lunge Hareketi

Ayakta dik bir şekilde dururken bir ayağınızı öne doğru getirin ve geride kalan ayağınızı geriye doğru esnetin. Dizler yere değmeyecek pozisyonda bir iki saniye bekleyin. Daha sonra diğer bacağınıza geçin. 3 set 15 tekrar ile bacaklardaki selülit oluşumunu da engellenmiş olursunuz.

Scissor Kicks Hareketi :

Scissor Kicks Hareketi

Yere yatın ve bacaklarınızı yukarı doğru kaldırıp makas hareketini yapın. 3 set 15 tekrar yapın. Bu hareketle iç, ön üst bacak ve karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Bridge Hareketi :

Bridge Hareketi

Yere sırtüstü uzanın ve ayaklarınızı yere doğru kırın. Karın kaslarınız sıkılı şekilde kalçanızdan itibaren vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. 3 set 15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu hareketle bacak ve kalça bölgenizi çalıştırmış olursunuz.

Fire Hydrant Hareketi :

Fire Hydrant Hareketi

Yerde ellerinizin ve ayaklarınızın üzerinde durun. Elleriniz omuz hizasında ve genişliğinde ,dizler ise kalça altında ve 90 derece olmalıdır. Sırt dik , karın kasları kasılı, kalça sabit bir şekilde sağ kalça vücudun sağ tarafına kaldırılır, sağ diz kalça seviyesine gelene kadar esnetilir. Sağ diz yere değmeyecek şekilde yere indirilir. Diğer bacak için de tekrar yapılır .Bu sayede hem karın kasları hem kalça hem de dış bacak kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Daha fazla yağ yakmak istiyorsan yapacağın egzersizlerine ağırlık da ekleyebilirsin.

Bol sağlıklı ve sporlu günler.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ