Sağlıklı Yaşam ve Spor

Tüm Vücudunuzu Çalıştırabileceğiniz 4 Hareket

Kısıtlı zaman dilimine sahipseniz antreman programınıza dahil edebileceğiniz 4 hareket ile karın, kalça, bacak ve kollarınızı aynı anda çalıştırabilirsiniz.
9 Ağustos 2018,   0 Yorum
Tüm Vücudunuzu Çalıştırabileceğiniz 4 Hareket

Çok yoğunsanız ve kısıtlı zaman dilimine sahipseniz antreman programınıza dahil edebileceğiniz 4 hareket ile karın, kalça, bacak ve kollarınızı aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Plank Push Ups

Plank Push Ups

Harekete plank pozisyonunda başlıyoruz. Kollar omuzlarımızın tam altında hizada olacak şekilde duruyoruz. Ayaklar ise kalça genişliğinden daha az olacak şekilde aralık bırakıyoruz. Sol elimizi kaldırıp solumuza doğru ağırlığımızı yana doğru veriyoruz. Sağ elimizi kaldırdığımız zaman aynı hareketi tekrarlıyoruz.

Mountain Climbers Hareketi

Mountain Climbers with a Twist and a Butt Kick

Düz plank pozisyonunda harekete başlıyoruz. Sağ bacağımızı arkada olabildiğince uzattıktan sonra sol dirseğimize doğru çekiyoruz.

Three Way Lunge

Three Way Lunge

Klasik lunge hareketi gibi sağ ayağımızı hamle yapıp ön tarafa geçirdiğimizde belimizi ve üst bedenimizi sağ ve sol tarafa doğru döndürüyoruz. Başlangıç pozisyonuna dönüp bu sefer sağ tarafımıza hamle yapıp squat pozisyonuna geçiyoruz. Başa dönüp bu sefer de geriye adım atıp tekrar üst bedenimizi iki tarafa doğru çevirip başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Diğer bacağımıza geçiyoruz.

Tricep Dips and Kicks

Tricep Dips and Kicks

Sandalyeye ihtiyacımız var. Sandalyeyi hareketin başlangıcında arka tarafımıza yerleştiriyoruz. Bacaklarımızı öne doğru uzatıp sadece topuklar değecek şekilde pozisyonumuzu alıyoruz. Kollarımızı büküp popomuzu aşağıya indiriyoruz, başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Vuruş için sol ayağımızı yukarı kaldırıyoruz. Bacağımızı yere değdirmeden setimizi tamamladıktan sonra diğer bacağa geçiyoruz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Etiketler: tüm vücut

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın