Türk Basketbolunun Önemli İsimlerinden Doğan Hakyemez Hayatını Kaybetti

Kalp krizi sebebiyle Antalya'da hastaneye kaldırılan Doğan Hakyemez yoğun bakım ünitesinde 68 yaşında maalesef hayatını kaybetti.

1950 yılında dünyaya gelen Doğan Hakyemez, Ankara’da başlamış olduğu basketbol hayatına Efes Pilsen’de oynadıktan sonra Galatasaray ve Eczacıbaşı’nda şampiyonluklar yaşadı.

1971'de İzmir'de düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda gümüş madalya kazanan takımda yer aldı. 2001'de Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olan Türk milli basketbol takımının menajerlik görevinde bulundu. Ardından Antalya Büyük Şehir Belediyespor'da Genel Direktörlük görevini üstlendi. Bu dönemde, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldi ve bu ligde Avrupa arenasına katılmayı başardı.  Hakyemez, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden sonra Trabzonspor ile anlaşmıştı.

Doğan Hakyemez kalp krizi sebebiyle Antalya'da hastaneye kaldırılmıştı. 68 yaşındaki basketbolcunun kalbine giden 4 damar da tıkanmıştı. Efsane basketbolcu Doğan Hakyemez kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinde maalesef hayatını kaybetti.

Türk basketboluna katkıları nedeniyle teşekkür ediyoruz… Huzurla uyu…

Yorumlar

  1. Emin Altınerin yazısına itafeb

    Emin Altınerin yazısına itafeb

    Çok güzel bir yazı olmuş fakat ben yakın arkaşını veci öz diye biliyordum hatta veci abi ile bir konuşmamız oldu şimdi tavlayı kim el oynayıp ordan kimi çekip face atacak gibi veci öz ün en yakın arkadaşıydı Antalya ya geldiği günden beri yanından ayrılmadığını sürekli birlikle gördüğümü onun eve götürüp getirdiğini en yakın arkadaşı biliyorum daha sonra da Aydın örs ile her yıl yılbaşı kutladıklarını emin Altıner i simayen duymuş ama bunlardan yakın olduğunu bilmiyordum cenaze günü veci abi de yakın arkadaşım deyince gazetelerde de arkadaşı emin Altıner de cenazede Konuştu diye yazılınca anladım ki kırgınlıkları vardı emin beyin de dediği gibi bazı insanlara olan kırgınlıkları ile hayatta veda etmişti bu kırgınlık kimeydi kimlereydi bunu söylediğine göre emin bey işin detayını biliyor ya da doğan abi sinirle emin beye mi anlatmış inşallah emin beyin de dediği gibi ismi hep yaşar

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ