Diyet ve Beslenme

Diyette Yeşilliklerin Önemi

Sağlıklı beslenmede ya da diyet programınızda listenize ekleyeceğiniz yeşillikler ile hem ödemlerden kurtulabilirsiniz, hem de sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz.
13 Haziran 2018,   0 Yorum
Diyette Yeşilliklerin Önemi

Roka

Roka

Çok düşük kalori içerir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu birçok besini karşılayabilir. Rokayı pişmeden tüketmek gereklidir. Özellikle roka salatanıza ekleyeceğiniz ceviz, peynir ile tadını daha da güzelleştirebilirsiniz.

Maydanoz

Maydanoz

Vücudumuzda biriken yağları yakmak için kullanabileceğimiz en önemli besinlerden bir tanesidir. En iyi ödem attırıcı besinler arasında da gelmektedir. Sabahları üzerine limon sıkarak kullanıldığında daha fazla etkisi görülebilmektedir.

Dereotu

Dereotu

Yemeklerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dereotu tüketmek iştahınızın kesilmesini sağlar. Aynı zamanda içeriğinde çok fazla lif bulunduğu için uzun süre tok kalmanızı sağlar. Çiğ yemek daha çok tercih edilmelidir. Eğer tüketemiyorsanız yoğurt ile karıştırılabilir.

Tere

Tere

Yağ yakan hücrelerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Sindirim sistemi için oldukça önemlidir. Çiğ olarak tüketilmesi gereklidir. Piştiğinde çok acımsı bir tat alır.

Nane

Nane

Çok etkili bir uyarıcıdır. Sindirim enzimlerini uyarır ve yağ yakma etkisini arttırır. Taze olarak yenildiğinde daha fazla etkisini gösterir. Yemeklerin yanında ya da kahvaltılarda tüketilebilir. Yoğurt ya da ayranla da tercih edilebilir.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın