Yan Bölgelerdeki Simitleri Nasıl Eritebiliriz?

Artık pantolonlarının yanından çıkan simitler oluşmuşsa ve bu seni rahatsız ediyorsa gövdenin yanlarında yer alan kas gruplarını çalıştırmaya başlama zamanın gelmiştir.

Artık pantolonlarının yanından çıkan simitler oluşmuşsa ve bu seni rahatsız ediyorsa gövdenin yanlarında yer alan kas gruplarını çalıştırmaya başlama zamanın gelmiştir.

Spine Twist

Spine Twist

Sırtınızın dik olmasına özen göstererek yere oturup ayaklarınızı açın. Kollarınız yere paralel olacak şekilde açık olsun. Karın kaslarını sıkarak derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken vücudunuzu sağa doğru döndürün. Eski pozisyonunuza geri dönün. Bu sefer nefesinizi aldıktan sonra sol tarafınıza dönün. 20 tekrar devam edin.

2. Overhead Side Bend

Overhead Side Bend

Ayakta avuç içlerinizi başınızın üstünde birleştirin. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Nefes al, nefes vererek sola doğru son noktaya kadar esneyin. Başlangıç pozisyonuna dön. Tekrar nefes al, bu sefer sağa doğru esneyin. 20 tekrar devam edin.

3. Hip Crossover

Hip Crossover

Yere uzanın. Diz kapaklarınızı yere 45 derece açıyla kırın. Kollarınızı sağa ve sola açın. Başını ve kollarını kaldırmadan nefes al, verirken bacaklarını birbirinden ayırmadan sağa döndür. Nefes al, verirken bu sefer bacaklarını sola çevir. 20 tekrar devam edin.

4. Side Plunk

Side Plunk

Plunk ın karın kasları için oldukça etkili olduğunu biliyoruz. Yan bölgeler için de aynı şekilde side plunk oldukça etkili bir egzersiz. Yerde vücudumuzu yana doğru çevirip (bacaklar ve başınız aynı hizada olacak şekilde) el ile dirsek kısmı yerde, dirsek ile omuz hizasına kadar olan kısım da yukarıda olacak şekilde kalçanızı yukarı kaldırın. Vücudunuz dümdüz olacak şekilde bu pozisyonda 30 sn. durmaya çalışın. Daha sonra diğer tarafınıza geçin.

5. Dumbbell Side Bend

Dumbbell Side Bend

Ayakta ayaklarınızı omuz hizasında açarak her iki elinizde bir dumbbell yardımı ile sağ ve sol tarafınıza sırayla esneyin. 20 tekrar devam edin.

Vücudunuzdaki her bölge için farklı kas gruplarını çalıştırmanız gerektiğinden hazırladığınız egzersiz programlarının çeşitlilik oluşturmasına yardımcı Sports & Merits spor üyeliği ile 70’e yakın spor merkezi ve 100'den fazla spor dalından yararlanabilirsiniz.

Bol sporlu ve sağlıklı günler.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ