İrem Yaman: Tekvandoda 2.Kez Üst Üste Avrupa Şampiyonu Gururumuz

Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden İrem Yaman üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Bu ara o kadar güzel haberler ile gururlanmaya ve sevinmeye devam ediyoruz ki onlardan biri de bu hafta sonu Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden İrem Yaman üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen şampiyonada kadınlar 62 kiloda tatamiye çıkan İrem finalde İspanyol rakibine karşı 8-1 lik üstünlük sağladı ve 2. Kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

İrem Yaman

İrem Yaman Kimdir?

İrem Yaman, 4 Ağustos 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Yüksek Lisans öğrencisi olan milli sporcumuzu 8 yaşında tekvandoya başlamış. 2014 yılından itibaren de uluslararası arenalarda mücadele etmektedir.

İrem Yaman

2014-2017 yılları arasında toplamda 25 tane mücadeleye katılmıştır. Şu ana kadar vermiş olduğu toplam 68 mücadelenin 57 sini kazanarak %83,8 başarı oranı yakalamıştır.

62 ve 57 kiloda yarışmaktadır.

İrem Yaman

2015 yılında büyüklerde Dünya şampiyonluğu yaşamıştır. Dünya Taekwando Federasyonu tarafından düzenlenen, her sıklette 12 seçilmiş sporcunun yarıştığı Grand Slam Şampiyonlar Serisi’nde 57 kg da altın madalya kazanmıştır.

2018 yılında da Dünya Taekwando Federasyonu’nun kadınlar 62 kg sıralamasında 1. Sırada yer almaktadır.

İrem Yaman

Milli sporcumuz başarısındaki en büyük payın antrenörlüğünü yapan babası Hasan Yaman'a ait olduğunu açıklamıştı: 

Her kız ya da erkek evlat babasını çok sever ama biz beraber ortak bir şey yapıyoruz. Ortak emek harcıyoruz, ortak üzülüyoruz, ortak seviniyoruz. En sonunda ortak mutlu olmak, emeklerimizin karşılığını almak çok güzel bir duygu. O iyi ki var. Şu an o olmasaydı ben başarılı olamazdım. Ailemin sporun içinde olması beni motive eden en önemli faktör. Ailemin yanı sıra yakın çevrem, arkadaşlarım beni bu yolda hiç yalnız bırakmıyorlar.

İrem Yaman sosyal medya hesabından mutluluğunu böyle paylaşmıştı:

https://twitter.com/iremyamany/status/995317085923364864/photo/1

Tebrikler İrem Yaman!

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazın

Makale İçin Puanınız:

~150 Spor Merkezini Tek Üyelik ile Kullan!

Sports & Merits, 150'ye yakın spor ve aktivite merkezini hiçbir ek ücret ödemeden tek üyelik ile kullanmanı sağlar.

DETAYLI BİLGİ