Sağlıklı Yaşam ve Spor

Roll Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yuvarlanma ya da roll up egzersizi evde de çok rahat uygulayabileceğiniz, karın kasları için de oldukça etkili bir harekettir.
24 Nisan 2018,   0 Yorum
Roll Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yuvarlanma ya da roll up egzersizi kolaylıkla uygulayabileceğiniz evde de çok rahat yapabileceğiniz bir egzersiz türüdür. Karın kasları için de oldukça etkili bir harekettir.

Roll Up Hareketi Nasıl Yapılır?

Roll Up Hareketi Nasıl Yapılır?

Harekete başlamak için yere sırtüstü yatıyoruz. Dizlerimizi birleştiriyoruz. Basen bölgesini ve dizlerimizi sıkıyoruz. İki kolumuz da başımızın gerisinde ve avuç içlerimiz de tavana bakacak şekilde olacak. Nefes alarak harekete başlıyoruz. Yavaş bir şekilde önce kollarımızı sonra başımızı, omuzlarımızı havaya kaldırmaya başlıyoruz.

Nefes verirken de ellerle ayak parmaklarımıza doğru ilerliyoruz. Başımız önde, kollarımız düz ve gergin, karın kaslarımız da sıkılı vaziyette olacak. Sonra yine yavaş bir şekilde önce belimizi sonrasında da omuzlarımızı hareket ettirerek başlangıç pozisyonuna dönüş yapmaya başlıyoruz. En son omuzlarımızı ve başımızı yere koyuyoruz.

Ayaklar düz pozisyonda yapmakta zorlanıyor iseniz dizleriniz bükülü şekilde de hareketi deneyebilirsiniz.

Roll Up

Roll Up Hareketinin Faydaları Nelerdir?

  • Bu hareket ile omurga esnekliğini sağlamış oluyoruz.
  • Karın kaslarını çalıştırıyoruz ve düzenli yapıldığında daha güçlü ve sıkı karın kaslarına sahip oluyoruz.
  • Kalça bölgesini esnetiyoruz.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın