Diyet ve Beslenme

Balık Yağı Kilo Verdirir mi?

En önemli besin takviyelerinden birisi olan balık yağı kilo aldırır mı yoksa kilo verme sürecinde bize yardımcı mı olur?
4 Nisan 2018,   0 Yorum
Balık Yağı Kilo Verdirir mi?

En önemli besin takviyelerinden birisi olan balık yağı kilo aldırır mı yoksa kilo verme sürecinde bize yardımcı mı olur?

Öncelikle "Balık Yağının Faydaları" yazımızda Omega 3’ün, beyin gıdası olarak bilinmekte olduğunu ve kalp hastalıklarından kolesterole kadar işe yarayan ulvi bir gıda olduğundan bahsettik.

Balık Yağı Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Yapılan bazı araştırmalar, obeziteye sahip kişilerin düzenli olarak balık yağı tükettiklerinde obezite problemlerini yenebildiğini ve zaman içerisinde kilo verdiklerini gösteriyor. 

Balık Yağı

Diyetisyenlerin açıklamalarına göre; balık yağı, kilo almaya değil zayıflamaya yardımcı yağlar arasında yer almaktadır. Balık yağının içerisinde bulunan Omega 3 yağ asitleri, iştahı azaltır ve uzun süre tokluk sağlar.

Balık yağı, metabolizmayı hızlandırır.

Omega 3 yağ asitleri, hücrelerimizi koruyan dış yağ katmanını oluşturmaktadır. Bu nedenle balık yağı, insülin duyarlılığını arttırır, glikozun kaslarda depolanarak enerji olarak kullanılmasını sağlar.

Bel Ölçümü

Bilimsel çalışmalarda, günde 1,5 gr. Balık yağı alan kişilerin karın yağlarında azalma olduğu görülmüştür. Çünkü balık yağı kortizol düzeylerini düşürmektedir ve bu nedenle de bel yağlarından daha hızlı kurtulmanızı sağlar.

Obez ve hareketsiz bireylerin kandaki trigliserit düzeyleri çok yüksektir. Balık yağı diyet süreci ile birlikte alındığı zaman yağ oksidasyonunu hızlandırır, böylece yağları hareketlendirerek fazladan yağ kaybetmenizi sağlar.

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler!

Yorum Yazın

Bu İçeriğe Oy Verin :

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz de ağımızdaki tüm spor merkezlerini, tek bir spor merkezi üyeliğinden daha uygun fiyata kullanmak için Sports & Merits'e hemen üye olun!


Yorum Yazın